Отборът на Рома се нуждаеше само от точка в последния си мач от група "Д", за да се класира за осминафиналите на Шампионската лига, но записа пълен успех и победи с 1:0 Валенсия като домакин пред 38 000 зрители.

Единственият гол в мача вкара защитникът Кристиан Панучи с глава в 13-та минута, след като защитата на Валенсия не успя да се справи след изпълнение на пряк свободен удар.

Рома имаше тотален превес почти през целия мач, а пропуски направиха Мирко Вучинич, Родриго Тадей, Филип Мексес и Панучи.

Рома се класира за пръв път за фазата на елиминациите. Отборът на Валенсия още преди тази среща си бе осигурил място в следващата фаза на турнира и този мач бе без значение за испанците.

Шахтьор (Донецк) завърши на трето място в класирането и ще играе в турнира за Купата на УЕФА след равенство 1:1 като гост на Олимпиакос.

Матусалем откри за гостите в 27-та минута, след като се разписа с глава след изпълнение на корнер от Жадсон, а Нери Алберто Кастильо в 54-та изравни за гръцкия тим.

Шахтьор, който доигра мача с човек по-малко заради червен картон на Разван Рат в 90-та минута, завърши на трето място в групата с актив от 6 точки, четири по-малко от втория Рома.

За втора поредна година Олимпиакос завършва на последно място в групата си на Шампионската лига.