Отборът на Рома постигна победа при гостуването си на Клуж с 3:1, в мач от група "А" на Шампионската лига. Два от головете за италианците отбеляза Матео Бриги. Франческо Тоти добави още едно попадение. Автор на единствения гол за домакините бе Йусуф Коне.

Още в 11-ата минута гостите от Италия откриха резултата. Симоне Перота подаде на Бриги, който се разписа за 1:0. В 23-ата минута Тоти удвои преднината на Рома. Той бе точен след перфектно изпълнен пряк-свободен удар. Малко след това домакините успяха да върнат едно попадение. Автор на гола бе Коне в 30-ата минута, който довкара отбитата от вратаря Дони топка след удар на Кулио.

През първото полувреме няколко пропуска за румънците направи бившият играч на Литекс и ЦСКА Еуген Трика. През второто полувреме домакините опитваха да стигнат до изравнителен гол, но без успех. В 60-ата минута Бриги отбеляза второто си попадение в мача, с което направи резултата 3:1 за "вълците". След този успех тимът на Рома е начело на класирането в група "А" с актив от 9 точки.

КЛУЖ - РОМА 1:3