Манчестър Юнайтед завърши борбата в група "F" без загуба, след като завърши 1:1 при гостуването си на Рома.

Англичаните убедително спечелиха първото място, след като преди това бяха спечелили пет поредни победи.

Двубоят бе без съществено значение за крайното класиране, защото и италианците си бяха осигурили класиране напред като втори отбор в групата.

Сър Алекс Фъргюсън даде почивка на голяма част от титулярите си, но това не попречи на англичаните да играят по-добре преди почивката.

Уейн Рууни, който беше капитан на Юнайтед в тази среща, на два пъти имаше шанс да се разпише, но стреля над гредата от удобни позиции.

Мауро Еспозито пък можеше да открие за домакините след половин час игра, но вратарят Томаш Кушчак спаси.

В 34-ата минута Нани центрира от ъглов удар и Жерард Пике вкара с глава за 1:0 за англичаните.

Малко по-късно Алесандро Мансини нацели напречната греда след пас на Тоти в наказателното поле, а Еспозито не успя да вкара с глава отскочилата към него топка.

В началото на втората част Юнайтед пропусна нов шанс. Майкъл Карик центрира от корнер и Крис Игълс засече отблизо, но Дони изби.

Малко по-късно Луи Саа изпусна сам срещу вратаря на Рома, а в 71-ата минута домакините изравниха след точен удар на Мансини от границата на наказателното поле след пас на резервата Мирко Вучинич.

До края Рома пропусна няколко отлични възможности да стигне до успеха.

Людовик Жули и португалецът Антунеш бяха близо до втори гол, Вучинич нацели гредата, а в края черногорецът пропусна отблизо и в крайна сметка мачът завърши без победител.

"На моменти някои от футболистите показаха, че им липсва достатъчно опит, но като цяло смятам, че всички се представиха добре. Именно в мачове срещу силни отбори се трупа увереност", заяви мениджърът на англичаните Сър Алекс Фъргюсън.

Наставникът на римляните Лучано Спалети пък не скри съжалението си от пропусната победа.

"Заслужавахме да победим по начина, по който играхме през второто полувреме. През първата част и двата отбора бяха по-предпазливи, но след почивката ние се представихме наистина добре", заяви Спалети.

В другата среща от групата Спортинг (Лисабон) разби Динамо (Киев) с 3:0 и украинците завършиха кампанията без точка и с голова разлика 4:19.

Домакините бяха  по-активни, а в средата на първата част Абел нацели гредата. Не след дълго португалците заслужено поведоха в резултата.

В 35-ата минута Андрей Несмачни извърши нарушение срещу Лиедсон в наказателното поле и Андерсон Полга реализира отсъдената дузпа.

В средата на втората част капитанът на домакините Жоао Мутиньо удвои, а малко преди края и Лиедсон се разписа за 3:0.