Рома и Лион си спретнаха една постна продукция и не успяха да си отбележат голове на "Олимпико" в Рим като завършиха 0:0 в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

Мачът не предложи нищо запомнящо се освен жълтите картони, раздавани от англичанина Майк Райли. 11 жълти картона бяха показани от рефера.

През първата част домакините не успяха да застрашат вратата на Лион, докато французите отправиха цели два удара – на Жуниньо Пернамбукано и Сидни Гову.

През втората част гостите упражниха лек натиск към вратата на римските "вълци". Удари към вратата пробваха Тиаго и Фред. Симоне Перота опита удар отдалеч, но топката попадна далеч от очертанията на вратата.

В 62-ата минута Тоти стреля от пряк свободен удар, но френският вратар спаси. Така изходът от двубоя ще се реши след две седмици на реванша във Франция.