Порто надигра без проблеми Макаби (Тел Авив), в срещата между двата тима от Група "А" на Шампионската лига.

Португалците се наложиха с 2:0, след попадения на Брахими и Абубакар.

Порто реши всичко в мача още през първото му полувреме. Домакините се оттеглиха в почивка с два гола преднина.

Стартът бе изцяло за португалците, като малко по малко Макаби сякаш напипа верния ритъм и понечи да навакса изоставането си в играта. Именно в този момент съперникът нанесе удара си.

В 37-ата минута Абубакар се освободи от защитника пред себе си, напредна и с чудесен удар с глава засече топката в мрежата за 1:0. За камерунеца това бе трети гол в също толкова срещи от тази групова фаза на надпреварата.

Само 4 минути по-късно, след ефектно двойно подаване именно с Абубакар, Ясин Брахими окончателно довърши домакините, разписвайки се за 2:0, в самия край на първите 45 минути.

През втората част промяна в резултата не бе регистрирана, като по този начин победителите временно оглавиха класирането в групата.

Иначе съставът на Порто влезе в историята на Шампионската лига още с първия сигнал на мачовете тази вечер.

Причината - полузащитникът на тима Рубен Невеш стана най-младият капитан досега в Лигата. В мача от трети кръг на груповата фаза на турнира срещу Макаби, португалският футболист излезе с капитанската лента на възраст 18 години и 221 дни.

По този начин Невеш подобри рекорда на вратаря на ЦСКА (Москва) Игор Акинфеев, който излезе с капитанската лента на 21 ноември 2006 година в мача срещу Порто (0:2). Руският страж бе на 20 години и 227 дни.

Съставът на Порто днес: Касияс, Перейра, Маркано, Лаюн, Инди, Брахими, Андре, Имбула, Корона, Невеш, Абубакар