Отборите на Реал Сосиедад и Интер завършиха наравно 1:1 в мач от група "D" на Шампионската лига.

Мачът започна мечтано за домакините, които откриха резулатата още в 4-тата минута с попадение на Брайс Мендес, дошло след груба грешка на защитника на Интер Алесандро Бастони.

В края на първото полувреме баските, за които това е първо участие в Шампионската лига от 20 години две отлични възможости да увеличат своя аванс, но първо удар на Оярсабал се отби в градата, като при ситуацията бе маркирана и засада, а малко по-късно вратарят на гостите Ям Зомер спаси опасен шут на Такефуса Кубо.

Три минути след почивката отново Зомер спаси вратата си от сигурен гол, като парира удар с глава на Оярсабал от непосредствена близост, след изпълнение на ъглов удар.

В 65-ата минута дойде и най-спорният момент в срещата. Първоначално съдията Майкъл Оливър показа червен картон на Никола Барела за настъпване на Брайс Мендес, но след като прегледа ситуацията със систамата ВАР отмени своето решение и остави футболиста на Интер на терена.

С наближаване края на мача "нерадзурите" повишиха оборотите в опит да избегнат загубата, като гол на резервата Маркъс Тюрам бе отменен заради засада в 79-ата минута.

Все пак Интер стигна до изравнителен гол чрез Лисандро Мартинес, който бе точен в 87-ата минута, след асистенция на Давиде Фратези.