Кристиано Роналди и Карим Бензема се отпушиха, като реализираха по две попадения за победата на Реал (Мадрид) с 6:0 като гост на АПОЕЛ (Никозия). Срещата бе от 5-ия кръг на група "Н" от Шампионската лига. Останалите две попадения бяха дело на Лука Модрич и Начо.

Българският защитник Живко Миланов не попадна в групата на домакините.

Испанският гранд остава на второ място в своята група, независимо как ще завърши последния мач срещу Борусия (Дортмунд). Реал изостава с 3 точки от лидера Тотнъм, като няма как да го измести от лидерската позиция, заради по-добри показатели в директните мачове. "Жълто-черните" и АПОЕЛ имат по 2 точки.

Още във втората минута "белите" бяха близо до гол, но Наусет успя да избие удар на Роналдо. Малко след това Роберто Лаго опита далече удар, който не затрудни Кико Касийя.

Снимка 324880

Източник: Twitter

Последваха нови два опита за гол на португалската звезда на гостите, но неточно. В 23-ата минута Реал поведе. Бранител на АПОЕЛ изчисти топката, която попадна право в Лука Модрич, който без да се бави с удар извън наказателното поле вкара фантастичен гол.

В 39-ата мадридският тим удвои преднината си. Кипърците допуснаха кошмарна грешка в центъра на защитата, Бензема получи фронтално срещу вратаря и реализира от дъгата с премерен удар.

Две минути по-късно Начо вкара трети гол. Асенсио изпълни корнер, Рафаел Варан продължи топката за своя партньор в отбраната и той реализира за 0:3.

Италианска легенда: Мауро Икарди ще играе в Реал (Мадрид)

Аржентинецът ще замени Карим Бензема

В продължението на първата част "белите" органзираха бърза контраатака, при която Роналдо подаде за Бензема и французинът вкара втория си гол в мача.

Второто полувреме започна силно за отбора на Зинедин Зидан и в 49-ата минута Кристиано Роналдо също записа името си сред голмайсторите. Марсело центрира в наказателното поле отляво, където португалецът се извиси и с глава реализира за 0:5.

Снимка 324882

Пет минути по-късно Руеда направи груба грешка, като изведе Бензема сам срещу вратаря Наусет. Нападателят подаде за Роналдо, който ефектно вкара второто си попадение в мача за крайното 0:6.

До края на мача Реал намали темпото на игра и нови голове не паднаха.