Отборът на Реал (Мадрид) направи решителна крачка към класиране за полуфиналната фаза на Шампионската лига. Селекцията на Зинедин Зидан изигра много силен двубой и помете Ювентус като гост с класическото 3:0.

Героят на вечерта се казваше Кристиано Роналдо, който на два пъти се разписа във вратата на "Старата госпожа", а веднъж асистира и за гола на Марсело. Завинаги в историята обаче ще остане второто попадение на CR7, което падна след брилянтно изпълнена задна ножица. Магическото му изпълнение пък беше от такава висота, че дори предизвика аплодисментите на вражеската публика.

Снимка 349023

Източник: uefa.com

Освен с тежка загуба, Ювентус завърши турнирния мач и с човек по-малко, след като Пауло Дибала наивно си изкара два жълти картона. Като цяло играта на "бианконерите" никак не вървеше и това може би бе най-малкото, с което се оттърваха от този грандиозен сблъсък.

Реваншът е след седмица на "Сантяго Бернабеу". Очертава се неговият характер да бъде протоколен.

Ювентус - Реал (Мадрид) 0:3 (Развой на срещата по минути)

Двубоят бе белязан от уникалния гол на Роналдо

Въпреки ролята си на гост, отборът на Реал (Мадрид) беше този, който започна двубоя с по-голямо самочувствие. Селекцията на Зинедин Зидан заложи на дълги разигравания и стратегията им се отблагодари още в 180-ата секунда, когато резултатът вече бе 0:1!! Марсело и Иско комбинираха по отличен начин на фланга, като последният отправи много акуратен пас в полето на противника. Карим Бензема увлече със себе си част от отбраната на Юве, което позволи на Кристиано Роналдо да се измъкне и от близка дистанция да не остави никакъв шанс на Джиджи Буфон!

Снимка 349009

Източник: EPA/БГНЕС

Случилото се не сломи духа на "Старата госпожа" и още в 6-ата минута паритетът можеше да бъде възстановен. Пауло Дибала вече се бе подготвил за голов удар, но в последния момент Серхио Рамос се пусна на решителен шпагат, който може би спаси "лос меренгес" от най-лошия сценарий.

Защитата на "бианконерите" сътвори втора голяма грешка, още преди да е изминал и четвърт час от двубоя. Рафаел Варан бе забравен при центриране от корнер и само лошата му игра с глава, лиши Реал от втори гол на "Алианц Стейдиъм".

Още един рекорд за Кристиано Роналдо

CR7 подобри още един рекорд

Превърна в първия футболист, разписал се в 10 поредни мача от Шампионската лига

Публиката в Торино бе на крака в 22-ата минута, когато вече виждаше как любимия им тим изравнява. За тяхно съжаление, поредният си пропуск направи Гонзало Игуаин. След центриране от фаул, "Ел Пипита" се измъкна от персоналния си пазач и отправи удар с нестандартна част от своето тяло, който бе отразен по страхотен начин от Кейлор Навас.

Снимка 349010

"Старата госпожа" създаде още едно положение пред "кралската" врата в 33-ата минута. Нещо средно между удар и подаване на Де Шилио, можеше да се превърне в голова асистенция за Дибала, но звездата с №10 закъсня да засече със стотни от секундата.

Актуалният носител на трофея напомни на опонента си, че може да го накаже с втори гол във всяка една минута. Такова предупреждение отправи Тони Кроос в 35-ата, когато мощна бомба на германеца разтресе горната греда над Буфон.

Фамозното попадение на Роналдо срещу Ювентус!

Доза футболна магия от кавалера на "Златната топка"

Жадуваният от "бианконерите" гол им се измъкна и малко преди паузата, когато при меле в малкото вратарско поле, Рафа Варан протегна крак в точния момент, когато може би Джорджо Киелини щеше да отбележи на празна врата.

Снимка 349011

По подобие на първото полувреме, Реал можеше да се поздрави с ранен гол и през втората част. Негов автор можеше отново да бъде Кристиано Роналдо, който увенча една добра акция на Карим Бензема. Изстрелът му обаче не намери далечния ъгъл на торинската врата.

Гостите извадиха голям късмет в 55-ата минута след изстрел на Дибала от фаул. Опитът на техничаря се отклони в изградената стена и подлъга фатално Кейлор Навас. Топката обаче не можела да се оплете в мрежата на испанците.

Снимка 349028

И в момент, когато сякаш Ювентус държеше мача под контрол, Реал (Мадрид) нанесе своя съкрушителен удар. И то по какъв начин! Неразбирателство между Киелини и Буфон позволи на Роналдо да подава към Лукас Васкес, чийто изстрел обаче бе спасен по класен начин от италианския ветеран. Поводи за радост обаче нямаше, след като миг по-късно Джиджи бе матиран с фамозно изпълнение от страна на Кристиано. Кавалерът на "Златната топка" засече с гениална задна ножица центриране на Дани Карвахал и освен гол за историята, спомогна и за повече от комфортното 0:2 насред Торино! Изпълнението на Роналдо беше толкова изключително, че предизвика овациите на 40 000 фенове на Юве! Зинедин Зидан пък невярващо се хвана за главата!

Бедите за "Старата госпожа" нямаха край. Още в следващата атака домакините останаха с човек по-малко, след като ядосаният Пауло Дибала си изкара наивен втори жълт картон и набързо бе пратен под душовете от строгия турски рефер Чакър.

Буфон: Роналдо беше разликата в този мач

"Чувствам огромна вина и разочарование"

Оттук насетне вече всичко беше далеч по-лесно за "лос меренгес" и в 71-ата минута нов гол посети вратата на Буфон! И отново в епицентъра на събитията се оказа Кристиано Роналдо, който направи страхотно двойно подаване със своята дружка Марсело. Бразилецът остана сам срещу опитния страж и елегантно покачи до класическата преднина.

Снимка 349012

До края унижението за Юве можеше да бъде и още по-голямо, ако в 88-ата минута удар на резервата Ковачич не бе срещнал гредата.

Серхио Рамос: Не е само Роналдо, целият колектив е важен

Капитанът на Реал: Не е само Роналдо, целият колектив е важен

"Нищо още не е решено, чака ни труден реванш"

Очертаващият се зрелищен реванш между двата тима е след седмица. Билетите за битката на "Бернабеу" бяха продадени за 8 минути! Началният час на сблъсъка отново е 21:45.