Реал (Мадрид) победи Рома с 2:0 като гост и си осигури първото място в група "G" на Шампионската лига. Головете на "Олимпико" бяха дело на Гарет Бейл (47) и Лукас Васкес (59).

С успеха "белите" събраха 12 точки и са недостижими на върха. "Вълците" остават втори с 9 пункта. Виктория (Пилзен) и ЦСКА (Москва) имат по 4 точки.

Италианският гранд може да съжалява за поражението, след като диктуваше събитията на терена през първата част, а в самия край на полувремето Дженгиз Юндер не успя да вкара от няколко метра на празна вратата.

Рома - Реал (Мадрид) 0:2

Рома - Реал 0:2, Васкес удвои

Двубоят е ключов за първото място в групата

Двубоят започна с по-активни действия на домакините. В 7-ата минута силен удар на Коларов мина покрай вратата. Малко след това Юндер центрира остро отдясно, но Карвахал успя да изпревари Ел Шаарауи.

В 20-ата минута Робин Олсен демонстрира отличен рефлекс и спаси вратата си от гол. Лука Модрич стреля от границата на наказателното поле, нанесе удар, който срещна крака на Бензема, но шведският вратар изби с крак.

Снимка 391826

Източник: uefa.com

В 26-ата минута появилият се на мястото на Ел Шаарауи Джъстин Клуйверт получи топката на добра позиция, но стреля неточно.

Между 32-ата и 34-ата минута пред Куртоа имаше няколко опасни положения, но така и играч на Рома не успя да нанесе голов удар. Накрая Коларов стреля силно покрай вратата.

Снимка 391827

В продължението на първото полувреме Дженгиз Юндер направи непростим пропуск. Карвахал сбърка, Николо Заниоло отне топката и пусна успореден пас за турското крило, който от четири метра на празна вратата стреля високо в аут.

Снимка 391833

Втората част започна отлично за "лос бланкос". Федерико Фасио подари топката на Гарет Бейл, който изигра ситуацията майсторски и с удар в левия ъгъл вкара за 0:1.

Малко след това Карвахал блокира опасен удар на Заниоло. В 57-ата минута Куртоа улови удар на Клуйверт.

Две минути след това Реал удари за втори път. Бейл центрира в наказателното поле, където Бензема свали топката за Лукас Васкес, а испанският национал засече във вратата за 0:2.

Снимка 391831

В 61-ата минута Робин Олсен отрази опасен удар на Марсело от границата на наказателното поле. Четири минути след това шведският вратар трябваше да спасява и мощен шут на Бензема.

В 76-ата минута Коларов опита да се разпише от далечна дистанция, но Куртоа внимаваше и улови.

Снимка 391830

До края на срещата резервата Валверде опита да направи резултата класически, но ударът му бе блокиран от Фасио.