Реал (Мадрид) се класира за финала на Шампионската лига след като тази вечер победи Манчестър Сити и ще спори с Ливърпул за трофея на турнира.

"Гражданите" поведоха в резултата, след като Рияд Марез (73') се разписа, но два бързи гола на Родриго (90', 90+2') пратиха мача в продължения, където Карим Бензема (95') бе точен от дузпа и прати отбора си на финала в Париж.

Реал (Мадрид) и Ливърпул спориха за трофея и през 2018 година, когато "белия балет" спечели с 3:1 в Киев. Дали сега мърсисайдци ще вземат жадуван реванш, ще разберем на 28 май на "Стад дьо Франс".

Реал (Мадрид) - Манчестър Сити: 3:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Началото на срещата бе с високо темпо, като и двата тима се хвърлига в атака в търсене на гола. В петата минута Дани Карвахал центрира опасно в малкото наказателно поле. Там Карим Бензема засече топката с глава, но я прати високо над напречната греда.

Снимка 572910

В 12-ата минута Федерико Валверде подаде към Бензема, който шутира от движение, но кълбото отлетя високо над напречната греда.

В 20-ата минута Бернардо Силва получи отличен извеждащ пас. Футболистът шутира към десния ъгъл, но Куртоа се хвърли по превъзходен начин, за да го спаси. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Снимка 572909

В началото на втората част страхотна игра от страна на Габриел Жезус завърши с удар от границата на наказателното поле към левия ъгъл, но Тибо Куртоа внимаваше и спаси.

В 52-ата минута Лука Модрич се озова в обещаваща позиция след като получи прецизно подаване. Той шутира, но нацели един от защитниците на Сити.

Снимка 572907

Гостите поведоха в резултата в 73-ата минута. Бернардо Силва проби през центъра и стигна до дъгата на наказателното поле. Последва подаване вдясно към Рияд Марез. Алжирецът отправи плътен изстрел с левия крак и прати топката в близкия ъгъл на Тибо Крутоа.

Снимка 572915

След този гол хората на карло Анчелоти се хвърлиха в атака, тъй като се нуждаеха от 2 гола, за да докарат срещата до продължения.

В 88-ата минута Джак Грийлиш проби отляво. Футболистът нахлу в наказателното поле, подмина Куртоа и стреля, но Дани Карвахал геройски изчисти топката от голлинията.

Снимка 572908

В 90-ата минута домакините изравниха. Карим Бензема демонстрира чудесен поглед върху играта, намирайки Родриго с хубаво подаване в наказателното поле. Ударът от движение на играча пък бе прецизен и завърши в левия ъгъл - 1:1.

Снимка 572902

В добавеното време отново той се разписа. Дани Карвахал изпрати отлично центриране в наказателното поле. Там Родриго нанесе удар с глава отблизо в горния ляв ъгъл, оставил безпомощен Едерсон.

Снимка 572917

Така срещата стигна до продължения, където Рубен Диаш събори Карим Бензема. Съдията Даниеле Орсато посочи бялата точка. Французинът се нагърби с отговорността и не сгреши.

Снимка 572920

В последната минута на първото продължение Тибо Куртоа спаси отбора си след центриране от дясно, отклоняване на топката от Фодън, а Фернадиньо на задна греда не успя да добави топката в мрежата.

През вторите 15 минути на продължението Сити така и не стигна до решаващ удар към Тибо Куртоа. На няколко пъти топката се разходи в опасна близост в наказателното поле, но така и не беше нанесен решаващ удар.

Бивш халф на Реал (Мадрид): Антонио Рюдигер ще пасне идеално в "белия балет"