Реал (Мадрид) постигна първа победа в груповата фаза в Шампионската лига през този сезон. "Белите" стигнаха до труден успех с 1:0 при гостуването си на Галатасарай. Единственият гол на "Тюрк Телеком Арена" вкара Тони Кроос в 18-ата минута.

Така мадридският колос събра 4 точки в група "А" и излезе на второ място във временното класиране. Лидер е ПСЖ с пълен актив от 9 пункта. Галатасарай е последен с едва точка.

Галатасарай - Реал (Мадрид) 0:1

Галатасарай - Реал 0:1, гол на Кроос

Двата тима имат по точка от началото на груповата фаза в Шампионската лига

Срещата започна с натиск на "кралския клуб". Азар, Каземиро и Кроос опитаха удари в първите минути, който не донесоха опасност пред вратата на Галатасарай. Турският гранд отговори с отлична възможност за гол. В 10-ата минута Белханда пусна отличен извеждащ пас зад защитата за Андоне. Румънският нападател нанесе удар, който Куртоа успя да отрази.

Снимка 449104

Източник: uefa.com

Минута по-късно Андоне бе изпуснат при центриране от пряк свободен удар на Сери. Флорин нанесе удар от около 10 метра, но Куртоа плонжира и изби в корнер.

В 15-ата минута Бензема се измъкна в наказателното поле, но не затрудни Муслера. Три минути след това Реал поведе. Азар получи в наказателното поле, реши да подаде към Бензема, но го направи неточно. Топката обаче стигна до Тони Кроос, който я насочи неспасяемо във вратата за 0:1.

Снимка 449109

Гостите продължиха да са по-активният отбор. Родриго и Азар се озоваха на добри позиции за удвояване на резултата, но не съумяха да го сторят.

В 38-ата минута Куртоа направи ново майсторско спасяване. Райън Бабел проби отдясно и намери Белханда в наказателното поле. Мароканският халф стреля в центъра на вратата, но стражът на гостите реагира блестящо и отново спаси.

Две минути след това Бензема получи топката пред наказателното поле. Нападателят реши да стреля силно, но прати топката над вратата.

Снимка 449105

На полувремето Фатих Терим реши да увеличи атакуващата мощ на своя отбор и пусна в игра Софиан Фегули на мястото на Райън Донк.

Втората част започна със спасяване на Муслера. Уругвайският вратар се намеси блестящо след удар на Бензема от близка дистанция.

Малко след това Стивън Нзонзи стреля от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 449115

След час игра нова отлична комбинация между Азар и Бензема завърши със силен удар на белгиеца, но и добра намеса на вратаря на Галатасарай.

В 65-ата минута Азар пропусна отличен шанс да удвои преднината на Реал. Халфът бе изведен в наказателното поле от Бензема, преодоля Муслера, но стреля силно в горната греда.

Снимка 449112

Източник: Twitter

В 72-ата минута Родриго се озова на добра позиция, но стреля разочароващо. В 84-ата минута "чим бом" можеше да стигне до изравнителен гол. Йомер Байрам центрира в наказателното поле, където Нзонзи изпревари Рамос и стреля опасно с глава, но над вратата.

Три минути след това Люиндама нанесе удар с глава след центриране от корнер на Емре Мор, но след рикошет топката мина покрай вратата.

Снимка 449113

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се. Така "белите" записаха първа победа в Шампионскатал ига през този сезон.