Реал (Мадрид) и Тотнъм изиграха страхотен мач от груповата фаза на Шампионската лига, който завърши без победител -1:1. Рафаел Варан откри резултата на "Сантиаго Бернабеу" в 28-ата минута, когато порази собствената си врата. В 43-ата Кристиано Роналдо от дузпа изравни.

Така двата тима остават на върха в група "Н" с по 7 точки и еднаква голова разлика - 7:2.

Двубоят премина на един дъх с редица голови положения и пред двете врати. В герой за гостите се превърна вратарят Юго Лорис, който в началото на второто полувреме се намеси решително на няколкото пъти. "Шпорите" поизравниха играта след 65-ата минута и дори можеше да стигнат до трите точки, но Кейлор Навас на два пъти бе последна преграда пред Хари Кейн и Кристиян Ериксен.

Реал (Мадрид) - Тотнъм 1:1

Реал (Мадрид) - Тотнъм 1:1, Кристиано изравни от дузпа

Двата тима са лидери в група "Н" на Шампионската лига

Двубоят започна на бързи обороти и още в 5-ата минута Реал можеше да поведе. Младият Хакими намери Роналдо в наказателното поле. Португалецът стреля с глава и нацели гредата, топката се върна в Бензема, който от точката на дузпата не успя да уцели вратата и прати кълбото в аут.

В следващите десетина минути инициативата бе при "кралски клуб", но Тотнъм се обраняваше добре и не допусна опасности пред Лорис. В 17-ата минута Кристиано си освободи коридор за удар, но стреля покрай гредата в аут.

Снимка 318460

Лондончани отговориха с удар с глава на Кейн след изпълнение на корнер, при който Кейлор Навас спаси домакините от сигурен гол.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Тотнъм организира бърза контраатака, Орие центрира топката в наказателното поле, където Кейн я насочи с пета по посока на вратата, кълбото се удари във Варан и влетя в мрежата - 0:1.

Снимка 318465

Реал отговори мигновено с удар отблизо на Иско, но Лорис показа класа и изби в корнер. "Белите" увеличиха оборотите в опит да изравнят до полувремето и постигнаха целта си. В 43-ата минута Кроос навлезе фронтално в наказателното поле и бе фаулиран. Съдията посочи бялата топка, а Кристиано бе безпогрешен - 1:1.

"Кралете" започнаха мощно второто полувреме и бързо се настаниха пред наказателното поле на Тотнъм. В 54-ата минута Карим Бензема се отчете с непростим пропуск. Френският нападател от няколкот метра с глава стреля право в Лорис, който падайки изби с крак.

Снимка 318459

В следващите минути пред  стража на гостите се изви истинска канонада от удари, но Роналдо, Кроос и Модрич не намериха очертанията на вратата. В 63-ата минута португалецът изстреля истински снарят по посока на вратата на гостите, но Лорис демонстрира класа и изби в конер. Две минути по-късно отново френския страж отказа Кристиано.

Снимка 318464

Тотнъм се поокопити и опита няколко атаки, които донесоха сериозни опасности пред вратата на Реал. Първо в 70-ата минута Навас успя да отклони удар на Кейн, който бе останал очи в очи срещу него, а малко по-късно отново костариканецът се намеси великолепно при шут на Ериксен.

В следващите минути "белите' отново изнесоха играта в полето на англичаните, но трудно създаваха голови положения. Зинедин Зидан пусна в игра Марко Асенсио и Лукас Васкес, но и това не помогна.