РБ Лайпциг победи с 3:1 у дома Селтик в двубой от третия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Два отменени гола не попречиха на германския отбор да постигне първи успех в тазгодишното издание на турнира.

Двубоят започна добре за шампиона на Шотландия, но "червените бикове" първи взеха преднина в резултата. Попадение на Кристофър Нкунку беше отменено заради засада в 18-ата минута, но десет минути след това Андре Силва асистира на френския национал, който се разписа хладнокръвно във вратата, пазена от Джо Харт.

Селтик достигна до изравняване в 48-ата минута чрез Жоао Жота, който намери мрежата на домакините след подаване на Кього Фурухаши.

След малко повече от час игра гол на Доминик Шобошлай не беше признато заради засада, но в 64-ата минута Силва се възползва от груба грешка на Джо Харт, давайки нов аванс за Лайпциг.

Крайното 3:1 беше оформено в 77-ата минута след много красива комбинация между Мохамед Симакан и Андре Силва и последният технично си спря топката в движение, а секунда по-късно пусна топката във вратата зад Харт.

РБ Лайпциг има три точки на трето място в група "F", докато Селтик е на последна позиция със само една спечелена точка.

По-късно тази вечер европейският клубен шампион Реал Мадрид е домакин на Шахтьор Донецк.

Спалети: Дори и Марадона щеше да се гордее с нас

"Не всеки ден се побеждава Аякс с 6:1"