РБ Лайпциг нанесе първо поражение на настоящия европейски шампион Реал (Мадрид), побеждавайки го с 3:2.

Гвардиол и Нкунку направиха 2:0, а Винисиус Жуниор се разписа преди почивката. Тимо Вернер вкара третото попадение за домакините в 81-ата минута, а Родриго оформи крайния резултат от дузпа.

Това бе първа загуба за Реал (Мадрид) през сезона. Досега "кралете" не познаваха вкуса на поражението нито в Шампионска лига, нито в Ла лига.

Бенфика победи Ювентус с 4:3 в Шампионска лига

Чао, Ювентус! "Старата госпожа" се сбогува с Шампионска лига след драма с Бенфика

"Старата госпожа" ще се бори с Макаби Хайфа за продължаване в Лига Европа

"Белият балет" си бе осигурил класирането за следващата фаза още след предния двубой в Шампионска лига.

РБ ЛАЙПЦИГ - РЕАЛ МАДРИД 3:2

Голмайстори: 1:0 Гвардиол (13), 2:0 Нкунку (18), 2:1 Винисиус (44), 3:1 Вергер (81), 3:2 Родриго (90)

Стартови състави:

РБ Лайпциг: Бласвих, Симакан, Гвардиол, Орбан, Раум, Айдара, Шлагер, Собослай, Нкунку, Форсберг, Андре Силва

Реал Мадрид: Куртоа, Лукас Васкес, Рюдигер, Милитао, Начо, Камавинга, Чуамени, Кроос, Асенсио, Родриго, Винисиус