Отборите на РБ Лайпциг и Монако не успяха да се победят в първия си двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Равенството 1:1 сякаш е най-логично, тъй като зрителите на "РБ Арена" видяха равностоен футбол и една светкавична размяна на попадения в 33-34 минути.

Домакините поведоха чрез шведската си звезда Емил Форсберг, но още в ответната атака Юри Тилеманс оформи крайното 1:1.

Снимка 312524

До края по-чистите положения бяха за "биковете", но с отлични намеси блесна опитният швейцарски страж - Диего Беналио. В другия двубой от тази група, Бешикташ се справи с Порто, побеждавайки "драконите" с 3:1.

Първата опасност в този мач беше за домакините от Лайпциг. В 25-ата минута звездата Тимо Вернер се ориентира най-добре след изпълнението на корнер, ала ударът му с глава премина на сантиметри от страничната греда.

Добрите изяви на "биковете" все пак бяха възнаградени с гол. Отбраната на Монако сякаш не очакваше хитрия пас на Поулсен към Емил Форсберг. Шведът се понесе по крилото и когато всичко очакваха, че ще шутира, плеймейкърът разстреля от малък ъгъл Беналио.

Радостта на домакините обаче бе изключително кратка, след като в ответната атака Монако изравни. Юри Тилеманс преодоля Гулаши от втория си опит и така смълча набързо трибуните на "Ред Бул Арена".

Малшансът пък продължаваше да преследва Тимо Вернер. В 52-ата минута пред него отново се откри възможност за гол, но изстрелът му пак премина близо до очертанията на вражеската врата.