ПСЖ победи РБ Лайпциг с 3:2 като домакин в група "А" на Шампионската лига. Френският тим се сблъска с много трудности и с агресивната игра на гостите, които създадоха куп голови положения пред вратата на Кейлор Навас и водеха с 2:1, преди Лео Меси да вземе нещата в свои ръце.

Килиан Мбапе даде преднина на парижани в 9-ата минута, но в 28-ата Андре Силва изравни. Норди Мукиеле (57') изведе РБ Лайпциг напред, за да дойде часът на Меси, който беше точен за 2:2 в 67-ата минута с добавка отблизо, а малко след това реализира дузпа. В самия край на срещата домакините получиха още една дузпа, но тя бе пропиланя от Мбапе.

Снимка 550771

Източник: БГНЕС

В класирането ПСЖ е начело със 7 точки. Втори е Манчестър Сити с 6, следван от Брюж с 4. РБ Лайпциг остана на дъното без нито една точка.