ПСЖ мина през ада, за да се класира на полуфиналите в Шампионската лига. Парижани губеха с 0:1 от Аталанта до 90-ата минута, но стигнаха до драматичен обрат. В герой за "принцовете" се превърна Ерик-Максим Чупо-Мотинг, който вкара победното попадение в 94-ата минута. Малко преди това камерунецът имаше дейно участие в гола на Маркиньос за 1:1.

Двубоят се проведе на "Луш" в Лисабон. "Бергамаските" изиграха силен мач, но рухнаха в последните минути, което се оказа и решаващо.

Аталанта - ПСЖ 1:2, гол на Чупо-Мотинг

Сблъсъкът е в Лисабон

Аталанта започна по-добре мача. Още в 3-ата минута Папу Гомес опита удар, който Навас спаси.

Последва още по-чисто положение пред другата врата. Неймар пое топката на центъра, надбяга защитниите на Аталанта и излезе очи в очи със Спортиело, но реши да копва топката и я прати в аут.

Снимка 491976

В 11-ата минута Навас отново трябваше да се намесва. Хатебур бе оставен непокрит на далечна греда и стреля с глава, но костариканецът изби.

В 19-ата минута французите с няколко паса създадоха голова ситуация. Неймар обаче отново взе грешното решение и опитът му за прострелно центриране завърши в аут.

Снимка 491983

"Бергамаските" откриха резултата в 27-ата минута. Сапата с доста късмет намери оставения непокрит в наказателното поле Пашалич. Хърватинът с мощен удар в левия ъгъл не остави шансове на Навас.

Неймар можеше да изравни много бързо, но сантиметри го лишиха от гол. Бразилската звезди навърза няколко защитници и си освободи пространство за удар, но не намери очертанията на вратата. Малко след това нападателят шутира от пряк свободен удар, но Спортиело нямаше проблеми и улови.

Снимка 491981

Неймар направи пореден пропуск в 42-ата минута. Тогава Хатебур сбърка и бразилецът се озова сам отляво. Нападателят потърси близкия ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Със старта на втората част ПСЖ пробва да притисне съперника, но "бергамаските" не отстъпваха в единоборствата и правеха всичко възможно действията да се водят по-далеч от вратата им. В 58-ата минута Толой отклони топката към Джимсити, който пропусна да вкара втори гол за Аталанта.

Снимка 491984

След час игра Тухел пусна Мбапе на мястото на Сарабия. Гасперини отговори с пускането в игра на Паломино на мястото на Джимсити.

В 74-ата минута Мбапе получи хубав пас отляво и опита удар от малък ъгъл, но Спортиело се справи. Три минути след това Неймар преодоля трима съперникови защитници, но шутира слабо и вратарят на "бергамаските" улови топката.

В 86-ата минута Чупо-Мотинг стреля над вратата с глава след центриране на Дракслер.

Снимка 491980

Така се стигна до 90-ата минута, когато Чупо-Мотинг намери Неймар на втора греда. Бразилецът чукна към Маркиньос, който засече топката във вратата за 1:1.

Драмата стана пълна в четвъртата минута на добавеното време. Тогава възпитаниците на Тухел организираха страхотна контраатака. Неймар с блестящ пас изведе Мбапе зад гърба на Паломино, а нападателят намери Чупо-Мотинг, който от няколко метра вкара за 1:2.