Отборите на ПСЖ и Арсенал не успяха да се победят в голямото дерби на група „А“. Бъдещите съперници на нашия Лудогорец изиграха динамичен двубой, който приключи при резултат 1:1. Със сигурност по-недоволни от него трябва да бъдат „принцовете“, които изпуснаха заслужени три точки.

Селекцията на Унай Емери поведе след само 42 секунди, когато Единсон Кавани се разписа след асистенция на Орие. „Ел Матадор“ обаче се превърна в големия грешник на „Парк де Пренс“, след като направи 4 поредни пропуска пред вратата на Оспина. Всички те в крайна сметка бяха наказани от „топчиите“, които с първата си сериозна атака се добраха до изравнителния гол в 78-ата минута. Точен бе Алексис Санчес, който се оказа най-съобразителен при една добавка.

Снимка 253181

В края нервите на двата тима не издържаха и заради втори жълти картони бяха изгонени Оливие Жиру и Марко Верати.

„Парк де Пренс“ посрещна подобаващо своите любимци, които ги зарадваха с попадение още в 42-ата секунда. Серж Орие проби по крилото, след което центрира акуратно в наказателното поле на съперника. Единсон Кавани се вклини между неориентираните Мустафи и Кошчелни и с глава не остави никакви шансове на Оспина!

Натискът на "принцовете" продължаваше. Анхел Ди Мария увлече със себе си двама бранители на Арсенал, след което чукна гениално с пета към Рабио. Френският национал се озова на стрелкова позиция, ала ударът му бе блокиран от съперников защитник. Изобщо трябва да отбележим, че в тези минути гостите от Англия много трудно минаваха центъра.

Минутите на естетическа наслада сякаш не спираха. Поредна доза красота ни достави Анхел Ди Мария в 14-ата минута. Аржентинският маестро бе на крачка от гениален гол. Халфът завъртя много добре топката след ъглов удар. Оспина обаче внимаваше и акробатично изби с една ръка.

Снимка 253176

Трудно за вярване, но Арсенал сякаш се посъбуди в след 20-ата минута. Начо Монреал се пребори за коженото кълбо и центрира на далечна греда към Коклен. Халфът успя да пласира топката в опасната зона, но там бранител на ПСЖ умело изчисти корнер. При него се създаде леко напрежение пред Ареола, но в крайна сметка нищо, което да бъде отчетено като голова ситуация.

До почивката, дербито принадлежеше на Кавани и неговите фрапантни пропуски. В 33-ата Мако Верати пусна в коридор за уругвайския стрелец. С отчаян шпагат блесна Монреал, който обаче вместо да помогне, залъга фатално колегите си Кошчелни и Оспина. "Ел Матадор" се възползва максимално от ситуацията, откри си ъгъл за стрелба към опразнената врата, ала прати топката като по чудо в аут.

Снимка 253182

В 41-ата латиноамериканският нападател се оказа непокрит в наказателното поле, но отигра по левашки начин тази възможност, с което пожали отново неориентираната отбрана на Арсенал.

Веднага след подновяването на играта, домакините от ПСЖ поискаха дузпа. Анхел Ди Мария падна в наказателното поле на съперника, ала реферът Виктор Касай остана безмълвен.

Играта си течеше в едно отлично за френския гранд русло. Арсенал бе натикан в собственото си наказателно поле, а Единсон Кавани продължаваше ли, продължаваше с пропуските. Апотеозът на неговите провали бе 68-ата минута, когато изпусна сам срещу Давид Оспина, стреляйки в тялото на колумбийския страж.

Сякаш от нищото, отборът на Арсенал успя да изравни резултата в 78-ата минута. Въпреки тоталното надмощие, "принцовете" бяха хитро изиграни от селекцията на Арсен Венгер. Алекс Айови се озова непокрит в наказателното поле, отправяйки много тежък изстрел. Алфонс Ареола бе на своето място и изби майсторски, но се оказа безпомощен при добавката на Алексис Санчес.

Снимка 253180

До края ПСЖ опита да достигне до заслужен успех, ала късметът така и не се усмихна отново на амбицираните домакини.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН – АРСЕНАЛ 1:1

1:0 Кавани (1‘), 1:1 Санчес (78‘)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Верати (90‘), Жиру (90‘)

СТАДИОН: „Парк де Пренс“

СЪДИЯ: Виктор Касай (Унгария)

ПСЖ: Ареола, Силва, Криховяк, Маркиньос, Верати, Кавани, Ди Мария, Матюиди, Максуел, Орие, Рабио (резерви: Трап, Кимпембе, Лукас, Мота, Пасторе, Муние,  Хесе)

АРСЕНАЛ: Оспина, Мустафи, Кошчелни, Бейерин, Монреал, Касорла, Коклен, Ивоби, Йозил, Окслейд-Чембърлейн, Санчес (резерви: Чех, Холдинг, Джака, Елнени, Лукас, Жиру)