Порто победи с 2:1 у дома Атлетико (Мадрид) в мач от последния кръг от група "В" в Шампионската лига.

"Драконите" реализираха два гола преди почивката, като още в петата минута Еванилсон подаде за Мехди Тареми и той отблизо се разписа във вратата на испанците с 12-ия си гол през кампанията.

Почти 20 минути след това Галено асистира за Стефен Естакио, който с удар от наказателното поле направи резултата 2:0.

Караско е каръкът на века! Пропусна дузпа и предотврати гол за Атлетико (Мадрид) в 99-а минута (ВИДЕО)

Вижте какво се случи

Шест минути след началото на втората част вратарят Ян Облак направи добро спасяване след нов опит за реализиране на попадение от страна на Тареми.

Последваха атаки и към двете врати, а Еванилсон и Антоан Гризман направиха сериозни пропуски в противниковите наказателни полета.

Четвърт час преди края на двубоя Галено и Еванилсон последователно бяха близо до нов гол във вратата на мадридчани.

В 88-ата минута отново Гризман пак направи пропуск пред вратата на португалците. Все пак в петата минута на допълнителното време Иван Маркано си вкара автогол с глава в опит да изчисти топката след изпълнение на ъглов удар.

Атлетико завършва на четвърта позиция в подреждането и отпада от евротурнирите. "Червено-белите" няма да имат мачове в Европа през пролетта за първи път от 2010 година. Отборът на Порто, който стартира с две поражения в турнира, се класира на първо място с 12 точки.

Кадис - Атлетико (Мадрид) 3:2 в мач от Ла Лига

Нов срам за Атлетико (Мадрид), предпоследният Кадис съкруши "дюшекчиите" в 99-а минута

Вижте подробности

В другата среща от групата Байер (Леверкузен) направи равенство 0:0 пред собствена публика с Брюж.

В 55-ата минута Патрик Шик беше близо до това да осигури всичките точки за германския отбор, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

"Аспирините" остават трети в класирането и продължават в Лига Европа през пролетта, докато белгийският гранд се класира на втора позиция и ще играе в елиминациите в Шампионската лига.