Отборът на Порто постигна категорична победа като гост на Хамбургер.

Португалският тим се наложи с 3:1 и остави отбора на Хамбургер на последната позиция в група "G" в Шампионската лига.

Лучо Гонзалес вкара невероятен гол в края на първото полувреме. След невероятен шут от около 30 метра футболистът препарира вратаря на Хамбургер в 44-ата минута на двубоя.

След 60 минути игра Лисандро Лопеш вкара нов гол и почти предреши изхода от двубоя в полза на португалците. Радостта от попадението беше само минута като Рафаел ван дер Ваарт намали резултата в 62-ата минута на срещата и върна надеждите на домакините за успех в срещата.

В 87-ата минута Бруно Мораеш вкара трети гол във вратата на Хамбургер и затвърди победата на Порто.

Така след тази загуба отборът на Хамбургер няма спечелена точка и столът на селекционера на отбора Томас Дол започна да се клати доста сериозно, а пък Порто продължава да има шансове да се класира напред в турнира.

ГРУПА G:     Арсенал  - ЦСКА(Москва) - 0:0
Хамбургер - Порто  - 1:3