Челси се класира за полуфиналите в Шампионската лига, въпреки че загуби с 0:1 от Порто в реванша. Първата среща завърши с успех 2:0 за "сините" от Лондон. И двете срещи се играха на "Санчес Писхуан" в Севиля.

Воденият от Томас Тухел контролираше мача от началото до края, като се пропука едва в четвъртата минута на добавеното време, когато Мехди Тареми се разписа за "драконите".

Снимка 526897

Двубоят започна динамично, като португалците се опитаха да владеят инициативата. В 11-ата минута стражът на Челси Менди сбърка и това едва не доведе до гол, но Жоржиньо изчисти топката. В тези минути много силно заигра Н'Голо Канте, който се оказа в основата на две добри възможности пред Челси в 19-ата и 27-ата минути.

В 33-ата минута опасен удар на Хесус Корона мина високо над вратата.

Байерн победи ПСЖ с 1:0 като гост, но отпада от Шампионската лига

ПСЖ детронира Байерн! Баварците с пирова победа в Париж

Чупо-Мотинг вкара единствения гол в мача

След подновяването на играта първоначално Порто се настани в половината на Челси, но постепенно лондончани си върнаха инициативата и създадоха две добри възможности да се разпишат.

Мачът вървеше към 0:0, когато в добавеното време Мехди Тареми се разписа с акробатично изпълнение със странична ножица.

Снимка 526896

До края на мача обаче оставаха няколко секунди, което не позволи на Порто да потърси втори гол.