Порто спечели по убедителен начин първото място в група D от Шампионската лига. "Драконите" играха за своята чест и не пуснаха аванта на турския гранд Галатасарай. Селекцията на Серджио Консейсао триумфира с 3:2 насред Истанбул, като по този начин ще очаква наглед "по-лек" опонент за елиминационната фаза на турнира.

Ливърпул - Наполи 1:0 (Развой на срещата по минути)

Драматичен епилог в "Групата на смъртта"

Двубоят на "Тюрк Телеком Арена" премина през множество попадения и емоционални мигове. Порто поведе с 0:2 още до 42-ата минута, когато точни бяха Фелипе и Марега. Галатасарай повярва, че може да направи и нещо по-значимо в мача, когато Софиан Фегули реализира от бялата точка.

Снимка 394721

Източник: EPA/БГНЕС

Всичко обаче сякаш приключи в 57-ата минута, когато Серджио Оливейра вкара за 1:3, след като с брилянтен индивидуален рейд блесна Ернани.

Галата все пак намали изоставането си отново до един гол, когато Дердиок засече остро центриране по земя на Гари Родригес.

До края на мача турският домакин имаше всички предпоставки да стигне и до изравняването, но Софиан Фегули пропиля втората дузпа отсъдена за Галатасарай в този мач.

Поражението обаче не натъжи много феновете на "чим-бом", тъй като в другия сблъсък Шалке 04 надви Локомотив (Москва) с 1:0. По този начин германците финишираха на второто място в групата, а руският първенец изпусна възможността за пробив в Лига Европа, оставайки на поседната четвърта позиция.

Снимка 394722

Публиката на "Велтинс Арена" трябваше да чака до 91-ата минута, за да види единствения гол в сблъсъка. Сердар стреля силно в тялото на Гилерме, вратарят не действа по най-убедителния си начин, а при добавката Шьопф не сгреши за крайното 1:0.

ГАЛАТАСАРАЙ - ПОРТО 2:3

0:1 Фелипе (17"), 0:2 Марега (42"), 1:2 Фегули (45+1"), 1:3 Оливейра (57"), 2:3 Дердиок (65")

ШАЛКЕ - ЛОКО (МОСКВА) 1:0

1:0 Шьопф (91+1")