В срещите от първа група "А" на Шампионската лига в срещите от втория кръг гостите постигнаха победи.

Английският Ливърпул допусна изненадващо поражение от Марсилия с 0:1, а новият наставник на марсилци известният белгийски футболист от близкото минало Ерик Геретс, стартира по най-добрия начин.

Победнато попадение на стадион "Анфийлд" отбеляза Матийо Валбуена в 77-ата минута с техничен удар от 20 метра след груба грешка на Мохамед Сисоко от състава на домакините, които в края на мача стигнаха само до греда на звездата си Фернандо Торес.

В другата среща от групата турският Бешикташ допусна загуба в последните секунди на срещата, след като в 90-ата минута звездата на гостите Рикардо Куарешма се разписа при отлична контраатака.

Домакините могат само да съжаляват за пропуските си, като в 81-ата минута вратарят на гостите Елтон спаси сигурен гол сред удар на Федерико Игуайн.