Тимовете на Порто и Челси направиха миролюбиво реми 1:1 в първи осминафинал в Шампионската лига.

Домакините се опитаха да вгорчат завръщането на бившия си мениджър Жозе Моуриньо на "Естадио до Драгао", но не успяха и равенството дава шанс на Челси да продължи.

Реваншът е на 6-и март в Лондон, а драконите държаха инициативата през по-голямата част от този първи мач.

Домакините поведоха в резултата в 12-ата минута, когато Мейрелеш изведе Порто напред.

За "сините" от английската столица се разписа украинската суперзвезда Андрий Шевченко.

Защитникът на Челси Джон Тери получи контузия и напусна принудително терена в началото на двубоя и това развали играта в защита на гостуващия тим.

До края на срещата нови голове не паднаха и така реваншът отваря вратите за продължаване в следващата фаза на английския гранд.