Чешкият Виктория Пилзен си осигури участие в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Отборът на бившия левскар Давид Бистрон смаза като гост Пюник (Ереван) с 4:0.

Бистрон, който е твърд титуляр за чешкия шампион, излезе от игра в 70-ата минута, когато мачът вече бе решен.

Пилзенци вкараха два гола от дузпи чрез Бакош и капитана Хорват. Първият се отчете и с още едно попадение, а Колар оформи крайното 0:4.

Словенският Морибор също записа победа с 2:0 над Дьоделанж. Домакините вкараха половете си преди почивката, въпреки изключително защитната игра на гостите от Люксембург.

Литовският Екранас пък записа успех с 3:2 като гост над Валета. Спорът между двата тима можеше да е напълно решен, но малтийците се добраха до втори гол от дузпа в продължението и запазиха известни шансове за реванша.

Слован Братислава надви казахстанския Тобол с 2:0, въпреки че игра с човек по-малко почти половин час.

В един от най-оспорваните мачове днес, ирландският първенец Шамрок Роувърс изненада естонския Флора (Талин) и спечели с 1:0 у дома.