Италианският национал Симоне Перота вкара скъпоценен гол за Рома и осигури победата с 1:0 при гостуването на Олимпиакос.

Перота засече отблизо прострелно центриране на Алеандро Роси отдясно в 76-а минута и отвори вратите пред Рома към осминафиналите на Шампионската лига.

С успеха на стадион "Караискакис" "вълците" се утвърдиха на второто място в група "D" с 6 точки и отстъпват само на лидера Валенсия, който има пълен актив от 9 точки след третата поредна победа над Шахтьор Донецк.

Футболистите на Олимпиакос владееха повече топката, но кипърският национал Михалис Константину пропусна две чисти положения за домакините. Уругваецът Нери Алберто Кастильо също имаше добра възможност, но вратарят на Рома Дони спаси удара му.

Играчите на Рома, които излязоха с черни ленти заради катастрофата в римското метро вчера, се защитаваха през по-голямата част от мача и изглежда очертаващото се нулево
равенство ги задоволяваше напълно.

В 76-а минута обаче капитанът Франческо Тоти изведе Роси отдясно и той с ниско центриране намери Перота, който вкара единствения гол в мача.

ВаленсияДавид Вия бе героят в другия мач от групата между Валенсия и Шахтьор Донецк. Испанският национал отбеляза и двете попадения за тима на Валенсия, който уверено води в класирането на група "D" с 9 точки от 3 мача.

Виля откри резултата в 31-а минута, след като финтира вратаря на Шахтьор Стипе Плетикоса, а в самия край на първото полувреме удвои резултата с глава след центриране на Хоакин.

Валенсия контролираше събитията на терена и през второто полувреме, като Давид Виля бе близо до хеттрик, но негов удар срещна гредата.

Украинците завършиха мача с 10 души след червен картон на защитника Вячеслав Свидерски 14 минути преди края на мача.