Тази вечер официално бе сложен край на първия квалификационен кръг в Шампионската лига. За разлика от получената изненада в Лига Европа, откъдето преди минути позорно отпадна Глазгоу Рейнджърс, тук като цяло фаворитите продължават напред.

Малтийският първенец Хибърниънс за втори път в историята си преодолява етап в надпреварата, след като се справи и на реванша с Инфонет (Талин) от Естония. Победата бе с минималното 0:1, а голът падна в 88-ата минута, когато Жоржиньо завърши светкавична контра на Хибс.

Косоварите от Трепча доказаха, че все още не са дорасли за европейските клубни турнири, след като регистрираха нова загуба от фарьорския шампион - Викингур с 1:4. С два гола за победителите се отличи Ватхамар, един добави румънецът Ангел, а малшанс да се разпише в собствената си врата имаше Ислами. Флорент Хасани пък вкара почетният гол за отбора създаден през 1989 година.

Редовният участник в тази фаза на ШЛ - ТНС от Уелс се нуждаеше от продължения срещу първенеца на Гибралтар ФК Европа. След като двата тима си размениха победи като гост с по 2:1, всички трябваше да се реши от допълнителните 30 минути. Там с ролята на герой се нагърби Скот Кайли, който отбеляза решителен гол в 104-ата и прати ТНС във втория кръг.

Голям срам: Четвъртият в Люксембург изхвърли Рейнджърс от Лига Европа

Глазгоу Рейнджърс достойно може да се окичи с прозвището "евроидиот"!

Четвъртият в Люксембург стори наглед невъзможното

Там ще бъдат и арменците от Алашкерт, които след минималната си победа в Ереван тази вечер стигнаха до благоприятното за тях 1:1 срещу Санта Колома.

Със здрава британска защита Линфийлд удържа нулево равенство срещу Ла Фиорита, което се оказа достатъчно за продължаването им напред. В първата среща северноирландците бяха спечелили с 1:0.