Първата вечер от мачовете във втория квалификационен кръг на Шампионската лига завърши с очаквани резултати. Фаворитите не сбъркаха, благодарение на което направиха сериозна крачка към продължаване в следващия етап на надпреварата.

Възможно най-изразителна бе победата на азербайджанския първенец Карабах. Клубът, който преди няколко седмици падна тежко от ЦСКА, тази вечер демонстрира класа и вкара 5 безответни гола на грузинския Самтредия.

До полувремето класиката вече беше факт, когато точни бяха Измайлов от дузпа и таранът Ндлову на два пъти. През втората част в мрежата на Мигиниешвили паднаха още две попадения дело на хаитянина Гурие и испанската звезда Мичел.

Въпреки надеждите си за сериозен отпор, малтийците от Хибърниънс паднаха с 0:3 при своето домакинство на РБ Залцбург. Точни за интернационалната селекция на австрийците бяха - кореецът Хванг Хее-Чан, японецът Минамино и косоварят Валон Бериша, който впоследствие бе изгонен и с червен картон.

Шампионът на Сърбия - Партизан се справи с напрежението и победи черногорците от Будучност с 2:0, осигурявайки си добра преднина преди реванша в Подгорица. Първата част завърши при нулево реми, което притесни сериозно трибуните на "Юна". Голът на успокоението все пак падна в 53-ата минута, когато заместникът на Валери Божинов в атаката на "гробарите" - Урош Джурджевич бе точен от дузпа.

Крайното 2:0 пък бе оформено от бразилската звезда Леонардо, който засече от въздуха елегантно подаване на камерунеца Тавамба.

В последния мач за деня - шампионите на Хърватия от Риека се измъчиха при дебюта си в турнира, побеждавайки само с 2:0 аматьорите от уелския ТНС. Домакините поведоха още в 5-ата минута, след като Мишич не остави шансове на съперника след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Феновете трябваше да чакат чак до 69-ата минута за втори гол, който бе дело на румънската резерва Флорин Матей. Той се разписа след отличната асистенция на Стефан Ристовски.