Пари Сен Жермен изкопчи ценен резултат от гостуването си на Байерн (Мюнхен), побеждавайки актуалния първенец на Европа с 3:2, в първи четвъртфинал от Шампионската лига. Двата тима спряха дъха на футболните фенове в зрелищна голова битка на леко заснежения от априлския сняг "Алианц Арена".

Селекцията на Маурисио Почетино стартира на високи обороти и до 28-ата минута вече водеше с 0:2 след голове на Мбапе и Маркиньос. Постепенно Байерн намери сили и до 60-ата отговори подобаващо на предизвикателството, изравнявайки чрез Чупо-Мотинг и Мюлер. Точка на спора, поне за първия епизод от този сблъсък, положи Мбапе в 68-ата с бляскава солова акция. До края "принцовете" се измъкнаха невредими от страховит натиск, който доведе до пропуски на Чупо-Мотинг, Алаба и грешки на съдията Матеу Лаос.

Така предстоящият реванш на "Парк де Пренс" след седмица, обещава подобно, а дори и още по-голямо изживяване за запалянковците.

Снимка 526154

Източник: EPA/БГНЕС

Впечатляващият четвъртфинал започна обещаващо. Байерн можеше да открие резултата още при първото си положение. Заместникът на Роберт Левандовски, Ерик Максим Чупо-Мотинг се пласира на точното място при центриране, след което отправи изстрел с глава, който кацна върху горната греда на Навас.

Челси победи Порто с 2:0 в Шампионска лига

Челси поглежда към полуфиналите след чиста победа над Порто

Мачът се игра в Севиля

Гостите от Франция отговориха по впечатляващ начин на баварското предизвикателство. Още в следващата атака "принцовете" организираха бърза атака през центъра, при която Неймар свърши доста работа и продължи за непокрития Мбапе. Звездата на ПСЖ шутира изключително силно от близка дистанция, което позволи на Мануел Нойер да избие единствено в собствената си мрежа.

Селекцията на Ханзи Флик можеше да възстанови паритета още в деветата минута. Леон Горетцка скочи най-високо при центрирана топка, след което подаде за измъкналия се от засадата Мюлер. Нападателят на домакините обаче направи непростим пропуск, стреляйки изключително слабо в обсега на Кейлор Навас.

Снимка 526147

Положението на Байерн можеше да стане плачевно в 11-ата минута, когато два рикошета позволиха на топката на стигне до Дракслер, разстрелял Нойер от точката на дузпата. Радостта му обаче не се оказа дълга, тъй като видя флага за засада, вдигнат още в зародиша на тази френска акция.

Поредна опасност сполетя вратата на парижани в 18-ата минута. Кимих центрира остро от фаул, след което Горетцка се измъкна от защитата на парижани и насочи с глава. Големият късмет за селекцията на Почетино беше, че Кейлор Навас отново се оказа на точното място и отрази с фантастична намеса.

Изключителната успеваемост на ПСЖ продължи и в 28-ата минута Байерн беше посечен с втори гол. Отбраната на домакините забрави да се изнесе по възможно най-бързия начин, което позволи на Неймар да отправи фамозно извеждащо подаване към Маркиньос. Капитанът на гостите се нуждаеше от едно перфектно докосване, след което с лекота отбеляза за 2:0.

В 30-ата минута, малко след щастливото събитие, Маркиньос получи "подръпване" в бедрото, което доведе до принудителната му смяна. В игра се появи Андер Ерера.

Снимка 526158

Надежда за по-добър развой на събитията огря баварския колос в 36-ата минута. Бенжамен Павар имаше предостатъчно време, за да насочи максимално добре своето центриране. То достигна до Ерик-Максим Чупо-Мотинг, който се бе вклинил между Данило и Кимпембе, след което отлично с глава реализира за 1:2!

Лоша вест сполетя отбраната на Байерн малко преди паузата. Тогава Никлас Зюле даде знак, че не може да продължи игра и така без време на терена се появи напускащият след края на сезона Жером Боатенг.

Почивката подейства вдъхновяващо и Байерн се втурна в атака. Ново центриране внесе паника пред голлинията на Навас, но Кимих не можа да отправи достатъчно добър удар с глава.

Снимка 526162

Футболистите на ПСЖ почти не можеха да задържат топката в свое притежание, но дори и рядко стигаха до голови ситуации, при това много опасни. Такава беше и тази в 52-ата минута, когато Неймар леко заора и не съумя да преодолее Нойер отблизо. Секунди след това се наложи и на бранител в "червено" да изчисти от голлинията.

Настоящият европейски клубен шампион вече гледаше безпомощно, когато в рамките на 120 секунди създаде две отлични положения за гол, но всяко едно от тях беше спасено с вещина от Навас. Първо костариканецът се намеси блестящо при шут на Коман, а малко по-късно и след опасно насочване от Алаба.

Снимка 526156

Частичният баварски обрат бе факт точно час след началото на двубоя. Отбраната на ПСЖ отново се пропука при центриране, като този път непокритият беше Томас Мюлер. Кимих го намери в максимално доброто пространство пред малкото вратарско поле, за да може големият лидер на Байерн да отбележи с глава за 2:2.

Снимка 526161

Екшънът на "Алианц Арена" просто нямаше желание да приключва. В 67-ата минута шефът на Байерн - Оливер Кан гледаше тъжно към земя, когато в 67-ата минута баварците бяха поразени за трети път тази вечер. Килиан Мбапе демонстрира върхов демараж с топка в крака. Когато звездата трябваше да комбинира, той най-безцеремонно заложи на удар в близкия ъгъл. Топката мина между краката на Боатенг, а след това сюрпризира неприятно и неподготвения за подобен развой Мануел Нойер.

Много малко раздели Дейвид Алаба от това да направи 3:3 в 85-ата минута. Чупо-Мотинг доминира в полето на ПСЖ, като пое топката с гръб към вратата. Този път той реши, че ще комбинира с връхлитащия австриец, който обаче прати коженото кълбо на сантиметри от дясната греда на Навас.

Байерн (Мюнхен) - Пари Сен Жермен 2:3 (Развой на срещата по минути)

Голям мач на "Алианц Арена"

Основателни претенции за дузпа на Байерн бяха подминати в самия край, когато домакините пожелаха игра с ръка на Бакер. Решението на съдията от Испания обаче донесе единствено нерви и бурни протести за баварците.