В гръцкия ПАОК определено могат да се нарекат късметлии. След като влязоха по административен начин в плейофния кръг на Шампионската лига (заради наказанието на Металист Харков), сега „черно-белите" дори имат и огромни шансове да се класират за груповата фаза

В първи мач с немския Шалке, ПАОК успя да измъкне равенство 1:1 като гост в Гелзенкирхен. Така именно тимът от Солун вече е фаворит за краен победител в двубоя.

„Кралско сините", които тази вечер играха в странен зелен екип, поведоха в 32-ата минута чрез Джеферсън Фарфан. В 73-ата обаче Мирослав Стох изравни след страхотен далечен удар.

В друг мач от турнира тази вечер, Аустри Виена удари с 2:0 като гост Динамо Загреб. Леовац изведе австрийците напред в 68-ата мин,а само 3 минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Влезлият като резерва преди секунди Анте Рукавина си изпроси директен червен картон и обрече своите. Аустрия пък вкара още един гол чрез Станкович.

Стяуа и Легия оставиха развръзката за реванша, завършвайки 1:1 в Букурещ. Пиовакари даде аванс на румънците преди почивката, но Косецки изравни за Легия малко след нея.