Гръцкият ПАОК (Солун) и сръбският шампион Цървена звезда се класираха за третия квалификационен кръг в Шампионската лига.

ПАОК нанесе своя удар срещу турския Бешикташ през първите 30 минути от мача. Христос Цолис откри в седмата минута. Същият футболист удвои в 24-ата минута, а точно след половин час игра Димитриос Пелкас направи резултата класически.

В 37-ата минута Кайл Ларин намали, но до края на срещата до нови попадения не се стигна и срещата от нешампионския поток завърши 3:1.

Албанския шампион Тирана беше равностоен срещу Цървена зевезда, но трябваше да преклони глава пред по-големия опит на съперника. Томане вкара победното попадение, с глава след като надсоки всички при корнер и заби топката във вратата за 0:1.

Бившият вратар на Лудогорец Милан Борян отново се отличи. Той направи няколко страхотни спасявания, последното в самия край на дoбавеното време. Сръбският коментатор в края на мача възкликна: "Милан Борян е юнак!".

Останалите 11 двубоя от втория квалификационен кръг в Шампионската лига трябва да се играят утре. Освен ако положителни PCR тестове не отложат някои от двубоите.