Невероятна драма съпътстваше и реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига между Тренчин и Олимпия (Любляна). Словенския шампион беше на крачка от подвиг. Както и в първия мач, когато губеше с 0:4 и намали до 3:4, той трябваше да наваксва изоставане от два гола.

Домакините от Тренчин поведоха набързо с 2:0 чрез Янга в 13-ата и Беро в 20-ата минута и вече се чувстваха като сигурни победители.

Играчие на Олимпия обаче нямаха намерение да се предават. В 42-ата минута Келер намали, а в 45-ата Елеке изравни резултата. В 79-ата минута пък Килнар изведе гостите напред и напрежението на стадион "Под Дубном" достигна връхната си точка. Още един гол означаваше класиране на словенците за третия кръг, но домакините от Тренчин устояха на натиска.

Така словашкият шампион ще играе в третия предварителен кръг на Шампионската лига, където негов съперник ще бъде Легия (Варшава).

Отборът на Карабах доста трудно се добра до третия предварителен кръг на Шампионската лига. Тимът от Азербайджан измъкна равенство 1:1 в реванша с Дюделанж в Люксембург, но изравнителният гол падна едва в добавеното време на срещата. В първия мач Карабах спечели с 2:0 и така с общ резултат 3:1 продължава напред.

Отборът на Розенборг излезе краен победител в скандинавското дерби. Шампионът на Норвегия елиминира този на Швеция - Ньоркопинг. Срещата в Швеция завърши при резултат 3:2 за домакините, но успехът с 3:1 на Розенборг в първия мач бе достатъчен за тима да продължи напред с общ резултат 5:4.

Отборът на Вардар (Скопие) се бори мъжки, но не успя да поднесе сензация в реванша с Динамо (Загреб). Македонският шампион загуби с 2:3 като гост и след поражението и на свой терен с 1:2 отпадна от турнира.

Вардар обаче до последно изтормози своя съперник. В 63-ата минута водеше с 2:1 и резултатът от двата мача беше изравнен. Но в 70-ата минута домакините получиха втора дузпа и отново Пяца отбеляза от бялата точка. В 79-ата минута пък Пауло Машадо реши всичко с трети гол за хърватите.

Отборът на Дъндолк успя да елиминира исландския Хафнарфьордур във втория предварителен кръг на Шампионската лига след второ равенство. Шампионът на Ейре стигна до 2:2 при гостуването си в Исландия и с повече голове на чужд терен продължава напред. Първият мач завърши 1:1.