Играчите на испанския Виляреал останаха оптимисти за понататъшното си участие в Шампионската лига след равенството 1:1 с Арсенал в четвъртфиналите на турнира. "Направихме всичко, което ни бе по силите, за да спечелим, но е истина, че през второто полувреме нивото на играта ни малко падна.

Сега предимството е на страната на Арсенал заради гола, отбелязан на чужд терен, но ако победим там, ще бъдем на полуфиналите. Вярвам, че можем да го направим", коментира Маркуш Сена. Именно той откри резултата на "Ел Мадригал" снощи.

"Този резултат дава предимство на тях, но има и реванш, в който всичко може да се случи. Вече доказахме в Атина (срещу Панатинайкос на 1/8 финала, б.р.), че можем да бележим голове като гости", заяви и Санти Касорла. Самият футболист в момента е контузен и не взе участие в мача. той обаче бе на трибуните, за да подкрепи своите съотборници.

"Бях много нервен през цялото време. Искаше ми се да бъда на терена, заедно с моите съотборници. Хубавото е, че операцията ми мина успешно и се надявам скоро да мога да играя", добави Касорла.

В лагера на английският отбор пък останаха доволни, че са успели да изравнят след лошото начало на двубоя. "Не започнахме добре мача. Знаехме, че Маркош Сена умее да стреля страхотно отдалеч и че може да вкара подобен гол, но въпреки това не успяхме да го затворим.

През второто полувреме все пак заиграхме на по-висока скорост, започнахме да играем по нашия начин и нещата станаха по-добре. Беше равностоен мач и резултата не е съвсем лош, особено като се има предвид, че двама от съотборниците ми се контузиха, а и получихме рано-рано гол", отбеляза испанският халф на Арсенал Сеск Фабрегас.

Според него единствено от Арсенал зависи дали ще продължат в следващата фаза.
"След първото полувреме, когато ни вкараха ранен гол, все още си мислех, че резултатът не е толкова лош за нас. Вярвах, че имаме сили да се организираме и да се върнем в мача през втората част, както се случи.

В началото на второто полувреме абсолютно доминирахме и дори можехме да вкараме и втори гол. След това пък домакините направиха няколко смени и си върнаха инициативата. Аз обаче се радвам, че днес доказахме, че сме силни като отбор, който има качества и никога не се предава", заяви треньорът Арсен Венгер.

Той коментира и контузиите на Алмуня и Галас. "В тази ситуация бях оставен почти без възможности да влияя на играта чрез още смени. Имах право да пусна само още един играч и исках да го запазя възможно за най-късно, за да не се случи още някаква контузия и да останем с 10 човека. Ръцете ми бяха вързани и е хубаво, че вкарахме за 1:1, защото не се наложи да пускам още един нападател", каза още французинът.