Тази вечер се проведоха още три двубоя от плейофа за влизане в групите на Шампионска лига.

Динамо (Загреб) направи голяма крачка към влизане в групите на най-престижния клубен турнир, побеждавайки Розенборг с 2:0. Още в 9-ата минута Бруно Петкович откри от дузпа, а в 28-ата Оршич направи 2:0.

Краснодар, който в третия предварителен кръг поднесе изненадата като отстрани португалския гранд Порто, този път допусна тежка загуба от Олимпиакос. Гръцкият тим направи солидна заявка за Шампионска лига с гръмка победа 4:0. Гереро откри в 30-ата минута като резултат се запази 1:0 до 78-ата, когато Ранджелович покачи на 2:0. Отново той бе точен в 85-ата, а Поденс направи загубата на Краснодар още по-тежка с гол в 89-ата минута.

В Берн също бяха отбелязани четири гола. Йънг Бойс и Цървена звезда спретнаха голово равенство 2:2.

Швейцарците поведоха в 7-ата минута с попадение на Асале. Десет минути по-късно обаче Милош Дегенек изравни за Звезда. Още в началото на втората част сърбите стигнаха до обрат 2:1, след като Гобелжич асистира на Гарсия. В 76-ата минута съдията се възползва от ВАР и отсъди спорна дузпа в полза на Йънг Бойс. Оарау бе точен за 2:2.

АПОЕЛ и Аякс отложиха екшъна за реванша в Амстердам, важен успех за Славия на румънска земя