Гръцкият шампион Олимпиакос се класира за осминафинал в Шампионската лига! Това стана факт, след като в последния си мач от Група „C", червено-белите се наложиха с 3:1 над Андерлехт. В герой за Олимпиакос се превърна Хавиер Савиола.

Бившият играч на Барселона се разписа на два пъти и пропусна дузпа. В последната минута Алехандро Домингес вкара решаваща дузпа и направи резултата 3:1, като по този начин прати тима си в следващата фаза на турнира. Важно е да се отбележи, че Андерлехт завърши срещата с 8 човека, след като през втората част цели трима играчи на белгийците бяха изгонени.

В същото време Бенфика победи ПСЖ с 2:1, но това се оказа недостатъчно за португалците да продължат напред. „Орлите" ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа.