Реал (Мадрид) стартира по впечатляващ начин любимия си турнир Шампионска лига, а звездата на "кралете" Кристиано Роналдо отново бе над всички. Испанския гранд постигна категоричен успех над Шактьор (Донецк) с 4:0. Головете във вратата на украинския тим реализираха Карим Бензема и Кристиано Роналдо, който се отчете с хеттрик. Португалецът бе точен на два пъти от дузпа.

Неприятната новина за Рафаел Бенитес от първия мач за сезона в най-комерсиалната надпревара е контузията на Гарет Бейл. Уелският национал започна мача, като титуляр, но бе заменен принудително още през първата част.

Специалистът извади принудително и още двама свои основни играчи - защитниците Рафаел Варан и Серхио Рамос.

Гостите завършиха двубоя намален състав, след като Степаненко бе изгонен в 50- ата минута.В 30- ата минута Карим Бензема откри резултата. Французинът бе точен след груба грешка на вратаря на Шахтьор, който изпусна топката при едно центриране на Иско отляво.

Последваха две дузпи за Реал (Мадрид), който бяха изпълнени безгрешно от Кристиано Роналдо. Наказателните удари бяха отсъдени за игра с ръка на Сърна и Асеведо, съответно в 55- ата и 69- ата минута.

Девет минути преди края Роналдо оформи своя хеттрик. Португалската звезда засече с глава центриране на бразилеца Марсело.