Мачът между Пари Сен Жермен и Истанбул Башакшехир от Шампионската лига ще се доиграе днес, но от 19:55 часа, а не както беше оповестено снощи - в 22:00.

Двубоят на Парк де Пренс" беше прекратен в 14-ата минута, след като четвъртият съдия Себастиан Култеску нарече "черен" помощник треньора на гостите Пиер Уебо.

Това предизвика острата реакция и на двата отбора, които се прибраха в съблекалните.

Снимка 508849

Източник: Twitter

Днес съдийската бригада ще е изцяло нова. Главен рефер ще е Дани Маккели от Нидерландия.

Инцидентът снощи предизвика множество коментари. От телевизионните повторения се вижда как главният съдия Овидиу Хацеган иска помощ от Колтеску, като го пита на кого от скамейката на Истанбул Башакшехир трябва да покаже червен картон. Отговорът е: ala negru", което на румънския означава "черния".

Култеску се защити, като обясни, че на румънски "negru" e думата за "черен" и не е расист.

Расизъм прекъсна срещата между ПСЖ и Истанбул Башакшехир, мачът ще се доиграе утре