"Висенте Калдерон" се превръща все повече в едно от най-неприятните за гостуване места, особено когато трябва да играе Байерн (Мюнхен). Именно домът на Атлетико (Мадрид) сложи край на надеждите за триумф на "баварците" в Шампионската лига през миналия сезон, а днес тенденцията продължи, след като "дюшекчиите" отново се поздравиха с успех срещу германския колос, този път с минималното 1:0.

НА ЖИВО: Атлетико (Мадрид) - Байерн (Мюнхен)

Германците ще се опитат да вземат частичен реванш за миналогодишното си отпадане от "дюшекчиите"

В един от важните играчи за домакините се превърна вратарят Ян Облак, който направи страхотен мач и както казва клишето - спаси каквото имаше да се спаси.

Двата отбора изглеждаха равностойни на терена, като "баварците" в немалка част от срещата притежаваха повече топката. И въпреки това футболистите на Карло Анчелоти не успяха да стигнат до попадение, а вместо това за пореден път инкасираха такова на този стадион.

В началните минути изглеждаше, че Байерн е по-близо до първи гол в мача, особено след като Томас Мюлер стреля със зверско воле от 5-6 метра, но още в този случай Облак показа, че това ще е неговият ден и успя да отстрани удара. Малко преди това Хави Мартинес бе сбъркал в наказателното поле, Фернандо Торес измъкна топката, но Мартинес поправи грешката си като подложи крака си при удара на нападателя.

Нямаше обаче какво да подложи, който и да било от Байерн в 35-та минута, когато Атлетико организира бърза контраатака, при която Караско получи топката, напредна бързо и с техничен, но достатъчно силен удар прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Нойер - 1:0 за Атлетико, при който резултат дойде и почивката.

През втората част Анчелоти реагира мигновено като вкара в игра намиращия се в добра форма Кимих и Ариен Робен. Двамата дадоха скорост в атаката на "баварците", а Роберт Левановски пропусна златен шанс да изравни четвърт час преди края. Полякът бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Атлетико можеше да реши всичко минути по-късно, когато Видал събори Филипе Луис в пеналта - дузпа! Зад топката застана голмайстора от Евро 2016 - Антоан Гризман, който обаче стреля в горната греда.

До края на срещата играта се накъса заради многото нарушения, но в крайна сметка Атлетико триумфира с минималното 1:0!