Отборът на Наполи постигна важен успех в стремежа си за втората позиция в група F. "Партенопеите" надиграха директния си конкурент за тази позиция - Шахтьор (Донецк) с 3:0 и по този начин съкратиха изоставането си от украинците на само три пункта. Така всичко ще бъде решено в последния кръг на груповата фаза, когато италианците гостуват на Фейенорд, а "миньорите" домакинстват на вече класиралия се Манчестър Сити.

Точни за успеха на "небесносините" тази вечер бяха Инсине, Жиелински и Мертенс, като всички попадения паднаха през втората част.

Снимка 324890

Още в началото на двубоя, Хосе Кайехон изтърва уникална възможност да дари своя тим с ранна преднина. Испанецът получи отлично подаване в наказателното поле, ала ударът му бе безкрайно слаб и се превърна в лесен за спасяване от Пятов.

Въпреки домакинския натиск, в 10-ата минута Шахтьор нагледно доказа, че не идва като обречен на "Сан Паоло". Тайсън демонстрира техника на малък периметър и си отвори пространство за изстрел, който премина опасно близо до лявата греда на "партенопеите".

Последното интересно събитие за тази част принадлежеше на Лоренцо Инсине. Техничаят се възползва от миг невнимание в отбраната на украинците и отправи тежък изстрел по посока вратата на "миньорите". Пятов пак беше на мястото си и изби в корнер.

Манчестър Сити с пети успех в груповата фаза на Шампионската лига

Манчестър Сити превключи на икономичен режим

Рахийм Стърлинг наказа Фейенорд в 88-ата минута

Момчетата на Маурицио Сари подобриха мерника си през втората част и логично стигнаха до гол в 56-ата минута. Лоренцо Инсине реализира гол -красавец, след като с техничен изстрел матира Пятов от над 25 метра.

По подобие на мача с Милан, полякът Пьотр Жиелински вкара второ попадение, което окончателно уби и малкото останала интрига в срещата. Дрис Мертенс сътвори един от обичайните си пробиви, след което решително пусна за гореспоменатия състезател, който отблизо направи 2:0.

Снимка 324889

Крайното 3:0 пък бе оформено от самия белгиец, който се оказа на правилното място в 83-ата минута и с добавка на празна врата сътвори класиката на "Сан Паоло".

В следващия кръг на Наполи предстои много важно гостуване на последния Фейенорд. Шахтьор пък ще премери сили с Манчестър Сити.

НАПОЛИ - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 3:0

1:0 Инсине (56"), 2:0 Жиелински (81"), 3:0 Мертенс (83")

СТАДИОН: "Сан Паоло"

СЪДИЯ: Дамир Скомина

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Маджо, Кирикеш, Хисай, Хамшик, Жиелински, Диавара, Мертенс, Кайехон, Инсине (резерви: Сепе, Алан, Руй, Жоржиньо, Максимович, Рог, Унас)

ШАХТЬОР: Пятов, Ракитский, Исмайли, Бутко, Ордец, Марлос, Степаненко, Тайсън, Бернар, Фред, Ферейра (резерви: Шевченко, Хотчолава, Дентиньо, Алан Патрик, Азаведо, Коваленко, Бланко)