Наполи прехвърли неубедителните си изяви от Калчото и в Шампионската лига. Тази вечер "партенопеите" направиха домакинско реми срещу Залцбург (1:1), което ги свали от върха в група "Е".

Зрелищно равенство 4:4 между Челси и Аякс в Шампионската лига

Челси и Аякс подлудиха футболните фенове със зрелищно равенство 4:4

Двубоят на "Стамфорд Бридж" премина през поредица от драматични ситуации

За победата на "Сан Паоло" не спомогна и наказателният лагер, на който футболистите бяха запратени от силно разочарования от тях бос - Аурелио Де Лаурентис.

Двубоят започна с активна игра от двата тима. Още до 9-ата минута вратарите бяха подложени на сериозни изпитания, като за тимовете си не успяха да се разпишат Онгуене и Жиелински.

Снимка 451291

Източник: EPA/БГНЕС

В 10-ата минута Шимон Марчиняк дори не се нуждаеше от ВАР, за да отсъди с точност дузпа за гостите. С отговорната задача се нагърби головата машина Ерлинг Браут Хааланд, който направи 0:1.

Последваха мигове на тотален натиск за "небесносините", като бразилецът Карлос едва успяваше да запази мрежата си суха.

Неизбежното за него все пак се случи в 44-ата минута. Лоренцо Инсине комбинира отлично с Чъки Лозано, който от границата на наказателното поле реализира много красиво попадение.

След паузата Наполи продължи да бъде по-настоятелният тим. Лоренцо Инсине удари гредата в 74-ата минута , а пък в самия край шанс да донесе победата пропусна и Фернандо Йоренте.

Ливърпул победи Генк с 2:1 в Шампионската лига