Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 45,000
90+4′

Без да блести Париж Сен Жермен постигна класическа победа.

90+3′

ГООЛ! Единсон Кавани шутира с всичка сила в центъра на вратата. Вратарят се хвърли в ляво.

90+2′

Дузпа за ПСЖ. Кавани леко деше докснат и не пропусна възможостта да падне.

90+1′

Хесе не можа да преодолее Ваклик. Той беше съвсем сам в полето.

89′

Бен Арфа финтира и среля сватбарски от границата на полето.

87′

Ори не можа да овладее топката. Ако беше успял щеше да остане сам срещу вратаря.

86′

Хесе смени Ди Мария. Смените приключиха.

84′

Рабио за малко не изведе Кавани. След това удар на Ди Мария беше блокиран.

83′

Криховиак смени Матуиди.

81′

Бен Арфа сменя Моура.

80′

Ди Мария  контраатакува опасно отляво Защитник изчисти в корнер.

77′

Трета смяна за Базел. Дие излиза. Янко влиза.

75′

Ланг получи картон за настъпване. Имаше меле пред вратата на ПСЖ.

73′

Домакините вече се стремят да доиграват мача.

71′

Серей Дие спринтира отдясно, но накря забрави топката.

70′

Цуфи сменя Делгадо.

69′

Ваклик плонжира напред и ликвидира опасна ситуация.

66′

Щефан получи картон за груб фаул при контратака.

65′

Добро положение за гостите след корнер. Те имаха претенции за дузпа. Защитата изчисти.

65′

Трета греда за гостите. Марек Суши след центриране стреля неспасяемо в двсния стълб.

63′

Рабио получи картон за изритване топката.

62′

ГОООЛ! Лукаж Моура стреля неспасяемо от дузпата. Топката попадна в него след лошо изчистване.

61′

Кавани започна с пропуските. Сам стреля във вратаря вместо да подаде.

60′

Думбия напуска. Влиза Шпорар за Базел.

56′

Ланг центрира отдясно. Маркиньош изчисти опасното центриране.

54′

Делгадо стреля в аут над гредата от фаул.

52′

Бярнасон чичсти в крнер със шпагат. Топката беше опасно насочена отдясно.

48′

Кавани остана сам срещу вратаря. Той се забави и Марек Сухи изчисти. Домакините имаха неоснователни претенции за дузпа.

47′

Кавани стреля остро с глава близо до гредата. Ваклик изби в корнер.

45′
45+1′

Франският шампион води, след като беше надигран.

44′

ПСЖ продължава да атакува. Домакините са вече спокойни.

40′

ГОООЛ! Анхел ди Мария се докопа до отскочила топка пред вратата и шутира неспасяемо. Топката бе центрирана отляво и никой не можа да я отиграе преди да стигне до аржентинеца.

Снимка 258587

38′

Шут на Рабио спасен от вратаря на гостите.

37′

Нова греда за гостите. Думбия с глава от близо отдясно стреля неспасяемо.

30′

ПСЖ контраатакува бързо след спечелена топка в центъра. Ди Мария стреля красиво  от воле в аут. Първо положение за домакините.

29′

Бярнасон стреля криво след хубав извеждащ двоен пас.

28′

Рабиот стреля отдалече по земя. Топката мина близо до лявата греда.

24′

Щефен шутира в аут след поредната бърза контраатака. Владението на топката е 69% за ПСЖ, положенията за Базел.

23′

Поредната атака за домакините, която завърши с аут.

20′

Защитник на ПСЖ изчисти пред връхлитащия Бяркисон. Отново гостите изостриха играта.

18′

Нова атака на Базел отляво. Последното подаване беше лошо и топката излезе в аут.

15′

Париж СЖ  продължава с обходните атаки. Домакините стигата само до центрирания.

12′

Двойно спасяване на Ареола. Ренато Щефен остана сам но би във вратаря. Думбия опита да довкара в опранената врата, но Ареола се върна и спаси.

8′

Гредата стресна парижани и те не могат да организират добра атака.

5′

Топката срещна горната греда на домакините след удар с глава на Бярнасон. Кълбото бе върнато към него с глава зад далечната греда.

2′

Само домоакините игрят с топката. Атаката им бе спряна от засада на Ди Мария.

1′

Жан-Кевин Огустен Давиде Кала

Париж Сен Жермен излиза като абсолютен фаворит в двубоя си с Базел. Френският шампион се нуждае от задължителна победа за да не загуби темпо в битката си с Арсенал за първото място в групата.

Двата отбора ще се срещнат за първи път в евротурнир. Базел по правило елиминира френски отбори, но това не би трябва да има значение в днешния двубой. Швейцарците никога не са печелили мач на френска земя.

Париж Сен Жермен има една загуба - срещу Барселона в последните 40 мача на свой терен в Европа. Отборът не е вкарал гол у дома само веднъж в последните си 26 срещи и то срещу Реал.

Базел няма победа победа в последните си 6 мача от Шампионската лига.

За домакините ще отсъстват Тиаго Мота и Хавиер Пасторе. За гостите Траоре и Шпорар са под въпрос.