Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

КРАЙ НА МАЧА! ЛЕСТЪР ЗАПИСА ВТОРА ПОБЕДА В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА!

Диого Хосе Тейшейра да Силва стреля встрани от целта.

81′

Кинг влиза, излиза голмайсторът Слимани

78′

Ектор Ерера от Порто опитва удар към вратата на съперника, но ударът му е спасен от Шмайхел

77′

Порто владее инициативата. Въпросът е - ще се стигне ли до изравнително попадение?

75′

Оливер Торес отстъпва мястото си на Хесус Корона в отбора на гостите.

70′

Раниери не е никак спокоен, въпреки че тимът му води

Снимка 255222

65′

Ектор Ерера заменя Андре Андре в отбора на Порто.

65′

Адриан отстъпи мястото си на Диого

60′

Играта на Лестър се изнерви доста. Домакините ще трябва да се успокоят, ако искат да запазят трите точки

57′

Алекс Телес от Порто изпълни пряк свободен удар с левия крак, но ударът му не се получи добре и топката нямаше как да застраши вратата на Шмайхел.

55′

Спокойна игра в първите минути на втората част

49′

Данило получава жълт картон

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′
Снимка 255213

37′

Лопес стреля слабо към Шмайхел, топката няма как да затрудни вратаря

30′

Ислам Слимани е предупреден официално от Джунейт Чакър.

26′

Попадението на Лестър бе изработено от алжирци - Марез и Слимани

25′

ГООООООООЛ ЗА ЛЕСТЪР! Марез се освободи от своя персонален пазач с лъжливи движения, проби по десния фланг и центрира, където Слимани беше добре пласиран и от близка позиция с глава откри резултата за 1:0.

24′

Марез излиза на добра позиция и стреля, но ударът му е блокиран от защитник на Порто

21′

Фелипе е официално предупреден от съдията

19′

Морган получава жълт картон за нарушение срещу Лопес

18′
Снимка 255212

13′

Добра атака на Лестър завършва с удар с глава на Ислам Слимани, защитата на Порто обаче се намеси решително и изби топката

10′

Андре Силва стреля отляво към към вратата на Лестър, но ударът му бе прекалено слаб, за да затрудни Шмайхел

8′

Натиск на домакините в първите минути на мача

4′

Андре Силва създава първата опасност в мача. Играчът на Порто излъга защитата на домакините, но вратарят Шмайхел се намесва решително

3′

Днешната среща е историческа за Лестър. Шампионът на Англия за първи път домакинства в Шампионската лига.

Снимка 255211

1′

22 Грей 9 Депоитре

Лестър посреща Порто в един от най-интересните мачове на днешната програма на Шампионската лига.

Английският първенец ще изиграе първия си домакински мач в историята на турнира. На старта "лисиците" биха Брюж с 3:0 в Белгия. Порто пък стартира с равенство 1:1 с Копенхаген.

Португалците нямат поб еда като гост срещу англичани – 2 равенства и 15 загуби, което е притеснителна статистика, но пък от друга страта загубиха само две от предишните си 8 визити в надпреварата, като спечелиха 3 от тях.

Тимът на Клаудио Раниери има проблеми във Висшата лига, където в последния кръг паднаха от Манчестър Юнайтед с 1:4. "Лисиците" са на 12 място с едва 7 точки от шест мача.

Порто пък се представя сравнително добре в първенството на Португалия. "Драконите" са трети с 13 точки от шест мача.