Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА СРЕЩАТА! АТЛЕТИКО ПОБЕДИ БАЙЕР С 4:2!

87′

ГОЛ ЗА АТЛЕТИКО! Фернандо Торес засече с глава центриране на Вършалко и прави резултата 2:4!

85′

Центриране в наказателното поле, отправено от Коке, беше добре овладяно от Анхел Кореа. Toй си нагласи топката, но един от защитниците се намеси навреме.

81′

Чичарито си спечели пространство около точката на дузпата и успя да отправи обещаващ удар с глава. Един от защитниците обаче пресече топката преди тя да достигне до вратаря и по този начин му спести доста усилия.

78′

Кореа заменя Гризман.

78′

Торес влезе на мястото на Караско.

76′

Габи изглежда получи лека контузия, но ще може да продължи играта.

71′

Гамейро бе заменен от Томас.

68′

ГОЛ ЗА БАЙЕР! Бранд ценрира хубаво, Моя не се намеси добре и прати топката в краката на Савич, който неволно засече, вкарвайки автогол.

66′

Белараби е заменен от Похямпало.

63′
Снимка 279761

59′

КЕВИН ГАМЕЙРО е точен от бялата точка - 1:3!

58′

Драгович задържа Гамейро и съдията посочи дузпа!

56′

Хаверц е заменен от Фоланд.

51′

Гамейро получи хубав пас на границата на наказателното поле и нанесе удар към вратата, но уцели лявата греда.

48′

ГОЛ ЗА БАЙЕР! Хенрихс центрира отлично в наказателното поле, където Карим Белараби засече и стреля с прецизен удар в долния ляв ъгъл, за да направи резултата 1:2.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Арангис направи обещаващо центриране в наказателното поле, но съперниковата защита пресече топката.

34′

Антоан Гризман достигна до прецизно подаване, разсякло защитата, и отправи добър удар от обещаваща позиция. Бернд Лено обаче имаше видимост и се намеси, за да спаси удара, насочен към средата на вратата.

30′
Снимка 279753

25′

ГОЛ ЗА АТЛЕТИКО! Чудесна атака на гостите. Гамейро се възползва от неумела изява на играч на "аспирините", повлече двама браните и подаде към Гризман, който с едно докосване направи отличен изстрел за 2:0!

21′

Чичарито овладя подаване на ръба на пеналтерията и завърши с удар в долния ляв ъгъл. Той обаче стреля слабо и Мигел Анхел Моя спаси с лекота.

17′

ГОЛ ЗА АТЛЕТИКО! Саул Нигес сам си изработи брилятно попадение, пробивайки по крилото и след като влезе в наказателното поле стреля в горния ляв ъгъл за 1:0!

14′

Филипе Луиш хвърли центриране в наказателното поле в опит да намери един от съотборниците си, но защитата успя да изчисти.

12′

Антоан Гризман с брилянтно докосване, достигайки до подаване на границата на наказателното поле, и шутира към долния ляв ъгъл. Вратарят плонжира ниско и спаси!

9′

Кевин Гамейро изпрати подаване в наказателното поле, но опитът му беше осуетен.

5′

Юлиан Бранд опита да намери Бенямин Хенрихс, но вложи твърде много сила в това подаване.

1′

Баумартлингер Торес

Байер (Леверкузен) посреща Атлетико (Мадрид) в 1/8-финален сблъсък в Шампионската лига. Двата отбора хвърлят всички усилия в Европа и основателно очакванията са да изиграят оспорван двубой.

Байер достигна до 1/8-финалите без загубен мач в група с Монако, Тотнъм и ЦСКА (Москва), но с играта си не впечатли особено.

Надеждите на "аспирините" са свързани с посъбудилия се в последно време мексикански нападател Хавиер Ернандес - Чичарито, който в последните три мача наниза пет гола.

Диего Симеоне: Байер (Леверкузен) е жаден за кръв, но ние знаем как да ги спрем

Диего Симеоне: Байер е жаден за кръв, но ние знаем как да ги спрем

"Те са безкрайно опасен отбор"

Байер получи тежък удар с отстраняването на Хакан Чалханоглу заради нередовно прекратен договор преди пет години и това сваля класата на тима.

В Атлетико искат да продължат добрата си серия в Шампионската лига. Откакто пое отбора през 2011 година, аржентинският наставник Диего Симеоне успя да го класира на два пъти до финала, но така и не вдигна трофея.

От Байер (Леверкузен) се заканиха на Атлетико (Мадрид)

От Леверкузен се заканиха на Атлетико: Имаме да им връщаме и то много!