Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 48,366

Рутинна победа за Барселона. Спортинг успя все пак да окаже известна съпротива.

АВТОГООООЛ! Матьо си вкара автогол при опит за изчистване след центриране на Денис Суарес.

Ювентус вече води с 2:0 и всичко в групата е окончателно решено.

Центриране на Нелсон Семедо беше блокирано от защитник на Спортинг.

83′

Бас Дост стреля в аут от опасна позиция. Невъзможен пропуск. Фабио Коентрао центрира.

82′

Руи Патрисио направи страхотно спасяване след удар на Меси. Красива атака на домакините.

78′

Владеенето на топката е "само" 63% за домакините. Меси и Паулиньо увеличават скоростта в играта на каталунците.

75′

Паулиньо сменя Луис Суарес.

74′

Играчите на Спортинг знаят резултата от мача на Ювентус и това намалява желанието им за борба.

72′

Влизането на Меси засега не направи по-остра играта на домакините.

67′

Луис Суарес свали Себастиан Коутс. Ненужен фаул на звездата на Барса.

65′

Барселона владее топката 64% от времето. Мачът се отвори и гостите имат вече възможности зза гол.

62′

Силесен спаси сигурен гол след удар от опасна позиция на Бас Дост.

60′

Лионел Меси влиза на мястото на недоволния Алеиш Видал.

59′

ГОООЛ! Пако Алкасер стреля неспасяемо с глава. Денис Суарес центрира от корнер.

56′

Опасен фаул за домакините. Суарес стреля в стената.

53′

Досега и двата отбора са изпълнили само по един корнер.

52′

Желсон мина през трима играчи на Барса и стреля опасно. Топката мина покрай вратата.

50′

Удар на Видал беше блокиран.

45′

Дано отборите изиграят по-качествено второ полувреме.

45′

Тренировъчен мач за домакините. Играчите на Спортинг нямат сили да направят нищо съществено.

43′

Пичини успя да пресече опасна атака на домакините. Андре Гомеш центрира опасно.

40′

Владението на топката от футболистите на Барселона падна на 66 процента.

37′

Силесен спаси далечен удар на Бруно Фернандеш.

35′

Нелсон Семедо фаулира Бруно Сезар.

33′

Корнер за гостите отляво. Пике беше фаулиран и опасността ликвидирана.

30′

Алан Руис получи картон за нарушение срещу Пике.

29′

Суарес за малко да бъде изведен сам срещу Патрисио. Уругваецът не можа да си овладее топката.

27′

Бърза контра на гостите, но Бруно Сезар не можа да подаде точно.

24′

Пропуск! Технично докосване на Суарес. Той остана сам срещу Руи Патрисио, но вратарят успя да отрази удара.

22′

Силесен докосна топката. Наложи се да я изчисти в тъч.

20′

Андре Гомес се освободи пред наказателното поле, но ударът му мина покрай гредата.

18′

Видал получи топката след елегантен пас на Суарес, но стреля над гредата.

16′

Ювентус вече вкара гол в Пирея и това прави настоящия мач безмислен.

15′

Жорже Жезуш танцува около скамейката, но неговите футболисти не могат да достигнат до вратата на домакините.

12′

Силен удар на Суарс профуча над вратата.

10′

Рядка атака на гостите, но защитата лесно се справи и продължава обсадата на вратата на гостите.

10′

5′

Барселона има 76% от времето владение на топката.

2′

Центриране на Видал, но Руи Патрисио стабилно лови.

1′

Начало на тренировъчния за Барселона и решителен за Спортинг мач.

Сержи Роберто Желсон Мартинш

Барселона вече си осигури първото място в група "D" на Шампионската лига. За сметка на това Спортинг мечтае за място в започващите през февруари осминафинали, но за това са необходими да бъдат изпълнение две условия.

Първото - Ювентус да не победи в Пирея е много вероятно. Но второто е лисабонските "лъвове" да спечелят на "Камп Ноу". Старши-треньорът на португалците Жорже Жезуш каза, че не е магьосник и не може да предвиди дали това е възможно.

Барселона се очаква да излезе с резервен състав и това дава някакви шансове на непобедения в последните осем мача Спортинг.

Лионел Меси има нужда от още три мача, за да запише 100 срещи в Шампионската лига. Но, може би, аржентинската звезда ще трябва да почака по-дълго време.

Ето какво сподели треньорът на Барселона, Ернесто Валверде:

Това е мач, в който ние няма за какво да играем от квалификационна гледна точка. И сме доволни от този факт. Ние знаем, че съперникът идва за победа, но обичаме Шампионската лига и сме длъжни да играем добре пред собствената ни публика.

Себастиан Коутс се завръща за Спортинг след наказание и също ще може да използва нападателя Сейду Думбия, възстановен след контузия.