Мура и Лудогорец завършиха наравно 0:0. Двубоят бе от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Двата тима изиграха интересе двубой, в който удариха по една греда.

Реваншът е следващата седмица в Разград.

Мура - Лудогорец 0:0, по една греда и за двата тима

Двубоят е от втория предварителен кръг на Шампионската лига

Двубоят започна с по-активни действия на родния тим, но положения пред противниковата врата липсваха. Едва в 21-ата минута шут на Пиерос Сотириу рикошира в играч на Мура и излезе в корнер.

В 32-ата минута "черно-белите" организираха много добра атака отляво. Бобичанец получи пред наказателното поле и опита коварен удар, който Кристиан Кахлина успя да избие в ъглов удар.

Снимка 539845

Източник: ПФК Лудогорец

Две минути по-късно Каули получи от Клод Гонсалвеш пред наказателното поле. Бразилецът опита шут, който мина над вратата.

Лудогорец продължи да натиска в тези минути. В 37-ата минута Гонсалвеш пусна към Жордан Икоко отдясно. Бразилецът влезе навътре и стреля опасно в аут. Малко след това нов удар на Каули от далечна дистанция не намери целта.

В 44-ата минута Сотириу пропусна отлична възможност за гол. Кипърецът бе

Снимка 539843

намерен в наказателното поле от Икоко, но опита по труден начин да прати топката в далечния ъгъл и не сполучи.

Втората част започна с натиск на домакините. В 47-ата минута Клепац проби отляво и отправи удар над вратата. Три минути след това Кахлина изби в корнер удар на Бобичанец.

Снимка 539842

В 53-ата минута Бобичанец се справи с двама защитници отляво и намери Щурм пред наказателното поле. Халфът с техничен удар потърси далечния ъгъл, но прати кълбото в аут.

В 61-ата минута Икоко овладя подаване на Каули до аутлинията отдясно. Защитникът отправи удар, който не намери целта.

В 77-ата минута гредата спаси Мура. Икоко намери резервата Елвис Ману в наказателното поле. Нидерландецът потърси близкия ъгъл, но топката срещна страничната греда.

Снимка 539846

В 83-ата минута гредата спря и домакините. Щурм премина с лекота през Чибота отдясно и навлезе в наказателното поле. Фланговият футболист намери Коус, който с удар от десетина метра прати топката в напречната греда.

Пет минути по-късно Чибота елиминира двама противникови футболисти отляво и центрира меко. На далечната греда Кирил Десподов опита удар с глава, който бе неточен.