Английският първенец – Лестър стартира с престижен успех своето историческо първо участие в Шампионската лига. „Лисиците“ на Клаудио Раниери демонстрираха своята сериозна класа, печелейки с класическото 3:0 визитата си на Брюж. Запомнящ се мач за гостите изигра алжирската звезда Рияд Марез, който блесна с две попадения. Другото бе дело на Марк Олбрайтън.

Снимка 253353

Явно притеснени от дебюта си в „лигата на богатите“, футболистите на Лестър можеха да допуснат гол още в самото начало.  Внкен пусна изключителен извеждащ пас към Изгуйдеро, който обаче не показа достатъчно класа и прати коженото кълбо в аут.

Малко изненадващо, с оглед случващото се на „Ян Брайдел Щадион“, „лисиците“ успяха да поведат в 5-ата минута.  Първият гол в историята на тима в ШЛ бе дело на Марк Олбрайтън, който се възползва от левашка изява на стража Бутле, излязъл неразчетено при един тъч-центриране. От цялата таз ситуация се възползва бившият играч на Астън Вила, който от няколко метра вкара на празна врата.

Добрите мигове за шампионите на Англия продължиха и в 29-ата минута резултатът бе удвоен чрез Марез. Алжирската звезда ни показа миг гениалност, след като изпълни по безупречен начин един пряк свободен удар.

Снимка 253351

До почивката пред Бутел продължи да ври и кипи, ала прекаленият егоизъм на Марез попречи класиката да бъде реалност.

Футболистите на Брюж явно не бяха добре запознати с уникалната скорост на Джейми Варди, който в 61-ата минута надбяга отбраната на белгийците, но бе съборен в наказателното поле от вратаря Бутел. Съдията Сидоропулос моментално посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Марез. Алжирецът действа хладнокръвно и така докара нещата до 3:0.