Лион загуби домакинството си на Ювентус, в мача между двата тима от 3-ия кръг на Група "Н" на Шампионската лига.

Битката завърши с минимален успех за гостите с 1:0.

В герой за торинци се превърна влезлият като резерва през второто полувреме Хуан Куадрадо, който бе точен в 76-ата минута от двубоя.

Футболистът на Юве се разписа след самостоятелен пробив и уникален гол от доста малък ъгъл, който не остави шансове на иначе блестящия до този момент вратар на домакините.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията по минути:

НА ЖИВО: Лион - Ювентус

Първи мач между двата отбора в Шампионската лига

Срещата бе от изключителна важност и за двата отбора, тъй като може до голяма степен да определи по-нататъшното им участие в Лигата.

Треньорите Бруно Женезио и Макс Алегри имаха да се справят и с кадрови проблеми. Основните нападатели на Олимпик - Александър Лаказет и Набил Фекир се завръщаха след контузии и не бяха готови на 100% за игра.И двамата все пак започнаха като титуляри.

Снимка 258420

Източник: Champions League

За италианския колос пък не играха Джорджо Киелини и Клаудио Маркизио, който тренира на 100% след тежката си контузия, но тепърва трябва да навлиза в оптимална форма.

В групата не попаднаха и хърватските национали Марко Пяца и Марио Манджукич, както и трайно контузените Даниеле Ругани и Квадво Асамоа. Там обаче бе младият талант Мойзе Кийн, както и халфът Йоан Северин.

Лион и Юве играха за първи път помежду си в груповата фаза на Шампионската лига. До сега двата отбора се бяха срещали в Лига Европа, където Старата госпожа спечели и двата мача - 1:0 във Франция и 2:1 в Торино. Те имат и една контрола през 2010 г. - отново победа с 2:1 за Юве.

Сега италианците записаха нов успех над "хлапетата", поправяйки грешката си от мача със Севиля (0:0).

Мачът не бе толкова лесно спечелен от гостите, като те трябваше сериозно да се потрудят за успеха си.

Сред най-добрите на терена безспорно беше "суперменът" Буфон, както и феновете на тима го окачествиха в социалните мрежи.

Джиджи не само хвана всичко, което можеше да спаси, но на всичко отгоре неутрализира и отчая звездата на Лион - Лаказет, спасявайки изпълнена от него дузпа в 35-ата минута от сблъсъка.

Снимка 258419

Сред най-слабо представителите се футболисти пък бе Лемина, чийто действия бяха безкрайно разпиляни и хаотични, а на всичко отгоре той си изпроси и два поредни жълти картона, оставяйки тима си с човек по-малко на терена още в 54-ата минута на мача.

Така или иначе обаче влезлият на мястото на Дибала - Куадрадо оправда доверието на Алегри, а и спечели мача на тима си, с брилянтното си хрумване в 76-ата минута на двубоя.

В класирането "бианконерите" и Севиля са с по 7 точки, докато Лион е с 3 т., а Динамо (Загреб) не разполага с точков актив.