Отборът на Интер направи голяма крачка към тазгодишния финал в Шампионската лига. "Нерадзурите" изиграха фантастичен мач и спечелиха епизод №1 от "Дерби дела Мадонина" срещу Милан в полуфиналите на най-престижната европейска клубна надпревара. Селекцията на Симоне Индзаги смълча над 75 000 тифози на вечния враг, триумфирайки с 2:0.

Милан - Интер 0:2 (Развой на срещата по минути)

Головете отбелязаха Джеко и Мхитарян

"Змията" нанесе своя тежък удар, буквално за десет минути. Набързо в мрежата на Менян се разписаха Джеко и Мхитарян. Положението за символичните гости можеше да бъде още по-добро, но Чалханоглу стреля в гредата, а в 30-ата минута реферът Хил Мансано отмени първоначалното си решение да отсъди дузпа в полза на Интер.

Снимка 617650

Милан заигра едва през втората част, когато Месиаш направи сериозен пропуск, а десния страничен стълб разтресе Сандро Тонали. Отсъствието на голямата звезда на миланистите - Рафаел Леао оказа негативно влияние.

Снимка 617635

Реваншът между италианските колоси е след точно шест дни, а победителят ще спори за трофея в ШЛ с триумфиралия от двойката Манчестър Сити - Реал (Мадрид).

Реал Мадрид - Манчестър Сити 1:1 в първи полуфинал от Шампионската лига

Реал Мадрид и Манчестър Сити оставиха всичко за реванша

Първият рунд от битката завърши 1:1 на "Бернабеу"

Двубоят стартира по традиционен начин за "Дерби дела Мадонина". Нито Милан, нито Интер предприемаха каквито и да е рискове, за да не се окажат случайно догонващи в резултата. По трибуните на "Сан Сиро" вреше и кипеше, а тифозите бяха на ниво за едно от най-важните в историята съперничества между двата милански колоса.

С настъпването на осмата минута дойде и първата голяма промяна в срещата. Интер получи правото да изпълни корнер, а Чалханоглу завъртя отлично топката към Джеко. Босненецът спечели физическото единоборство с Давиде Калабрия, а след това директно от въздуха не остави никакъв шанс на Менян за 0:1!

Снимка 617646

Шокът от инкасираното попадение все още не бе отпуснал Милан, а 180 секунди по-късно Интер нокаутира "росонерите" с втори гол! Федерико Димарко проби по фланга, след което пусна подаване към Чалханоглу. То не намери турчина, ала кълбото отиде в ничия зона, където впусналият се от центъра на игрището Мхитарян изпревари Бенасер и Тонали, за да разстреля стража "Дявола".

Снимка 617645

"Нерадзурите" бяха на гребена на вълната и буквално правеха каквото си поискат със своя вечен враг. Класиката можеше да бъде факт след само четвърт час, когато Хакан Чалханоглу изпрати "бомба" от средна дистанция, която срещна дясната странична греда. Атаката на Интер обаче продължи и няколко разигравания по-късно на стрелкова позиция се оказа Мхитарян. Този път Майк Менян беше на мястото си и отрази фундаментално с крак.

Не бяха малко допуснатите два гола от Милан, ами и на Стефано Пиоли се наложи да прави принудителна смяна в 16-ата минута. Исмаел Бенасер даде знак, че не може да продължи "Дерби дела Мадонина" и на негово място се появи бразилецът Жуниор Месиаш.

Снимка 617648

Постепенно Милан започна поне да си подава топката, но атаките продължиха да се редуват пред вратата на "росонерите". В 24-ата Лаутаро Мартинес се разсърди леко на своя партньор Джеко, който реши да търси славата за себе си и с шут от малък ъгъл прати коженото кълбо в аут. А можеше и да подава...

В 30-ата минута испанският рефер Хил Мансано отсъди дузпа в полза на Интер. Лаутаро Мартинес загърби Симон Кяер, а след това се възползва от съвсем лекото докосване на датчанина, за да падне театрално в наказателното поле на Милан. Първоначално главният съдия отсъди наказателен удар, но след повикване от ВАР-стаят, арбитърът промени своето решение и отмени дузпата.

Снимка 617655

Милан демонстрира признаци на офанзивен живот с подновяването на играта. Браим Диас реши да вземе нещата в своите крака, след като шутира от средна дистанция, а топката премина много близо до страничния стълб на скучаещия тази вечер Онана.

Активизацията на "росонерите" се доказа и с чудесна ситуация пред Месиаш в 50-ата минута. Сандро Тонали разсече централната линия на съперника и намери включващия се бразилец. Резервата можеше да върне Милан в мача, но техничният му шут не намери целта.

Снимка 617641

Интер побърза да охлади мераците на градския опонент, а новата ситуация пред Менян само доказа класата на "Змията" в атакуващ план. Алесандро Бастони напредна необезпокоявано през центъра, за да продължи за Джеко. Този път босненецът беше от губещата страна и не успя да преодолее вратаря на "Дявола".

Снимка 617653

Хиляди на "Сан Сиро" изпсуваха с разочарование в 63-ата минута, когато само гредата лиши любимците им от връщане на попадение. Селекцията на Пиоли разгърна добра атака, а нейният подобаващ завършек трябваше да бъде положен от Сандро Тонали. №8 на домакините "подряза" кълбото малко навътре в полето на Интер, но силният изстрел срещна дясната греда на Онана.

До края двамата треньори извършиха куп смени, които оказаха негативен ефект върху динамиката на дербито. Реваншът между италианските колоси е след точно шест дни.

Край на спекулациите: Голът на Манчестър Сити срещу Реал (Мадрид) е редовен