Mениджърът на Челси Жозе Мауриньо се оплака от контузиите, сполетели отбора му след равенството 1:1 като гости в Порто в Шампионската лига. Капитанът Джон Тери и заменилият го Ариен Робен са с травми след мача.

Тери контузи глезена си при опита да изчисти топката, а Робен не излезе за второто полувреме заради разтежение на мускул. По-рано през седмицата Челси загуби и мароканецът с холандски паспорт Халид Буларуз, който си извади рамото.

"За нас това е положителен резултат- равенство като гости, с което ние получаваме предимство преди реванша. На фона на проблемите, които ни застигнаха, аз съм доволен. Започна мача и след 5 минути загубихме Джон Тери.

Нямахме запасни централни защитници и трябваше да преквалифицирам други играчи. И понеже ни следват проблем след проблем, мога само да изкажа задоволството си от играта на Микаел Есиен в центъра на отбраната ни", коментира португалецът.

Травмата на Тери идва само три седмици, след като той се върна на терена от друго лечение. Мауриньо беше попитан и за състоянието на Шевченко, както и за бъдещето му в отбора. Португалецът отговори така: "Мисля, че Шева днес игра за отбора. А като цяло постоянно подобрява формата си".

Накрая мениджърът на Челси похвали домакините, като каза, че те са играли много добре и той е горд, че е португалец. Наставникът на драконите Жесуалдо Ферейра, петият в отбора от 2004-а година насам, когато Жозе Моуриньо напусна, заяви, че резултатът е справедлив. "Ние винаги играем атакуващо, отворено. Но е много трудно да победиш отбор като Челси, независимо колко открито играеш".