Отборът на Олимпик (Марсилия) постигна класическа победа като домакин над ПСВ Айндховен с 3:0 в двубой от група D на Шампионската лига. По този начин французите спечелиха първи точки в надпреварата. С успеха на "Стад Велодром" Марсилия запази минимални шансове за класиране на осминафиналите, но за целта тимът трябва да търси победи срещу Ливърпул и Атлетико (Мадрид) до края.

Домакините започнаха активно срещата и упражниха натиск, който обаче не доведе до нищо опасно пред Исаксон. Гостите на свой ред също можеха да открият чрез Вуйтенс, но неговият удар не бе точен. В следващите минути Бен Арфа се активизира и след негов шут едва не се стигна до гол. В 30-ата минута Арфа намери отлично Бакари Коне, който от чиста позиция откри резултата - 1:0.

През втората част домакините, подкрепяни бурно от фантастичната си публика, заиграха още по-силно. Това даде резултат и в 63-ата минута авторът на първия гол Коне центрира към Нианг, който с удар от въздуха удвои. Осем минути по-късно отново той бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа за 3:0.

Така двата отбора делят 3-ото място с по 3 точки, докато Ливърпул и Атлетико (Мадрид) са с по 8.

МАРСИЛИЯ - ПСВ АЙНДХОВЕН 3:0

1:0 - Коне (30)
2:0 - Нианг (63)
3:0 - Нианг (71)

МАРСИЛИЯ: Манданда, Тайво, Хилтон, Кана, М`Бами, Бонар, Зиани, Шейру, Бен Арфа (74 - Каборе), Коне (82 - Вабуена), Нианг (86 - Гранден)

ПСВ: Исаксон, Салсидо, Симонс, Мендес, Кулина, Адо (66 - Кромкамп), Вуйтенс, Марселис, Бакал (61 - Джуджак), Афелай (78 - Нийланд), Коверманс

Главен съдия: Никола Рицоли

Жълти картони: Кулина, Адо (ПСВ)